telefon kumanda mikrafondan ses gönderme

arci

Üye
Merhaba arkadaslar ares de yapmış olduğum devrenin resmini veriyorum devreyi yapıp çalıştırdım ancak mikrafon hattını boş bırakırsam arama esnasında sürekli bi ses geliyor.

ben bu sesei picden ver mek istiyorum bu konudan bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim şimdiden

Teşekkür ederim ...

ses den kastım benim rölemin konumuna göre yani röle çekili yada deil bunu kullanıcı bir tuşa basarak öğrenmesini istiyorum picden bu bacağa freqout kodu ile 1 sn lik örneğin 7k 8k frekans üreterik karşı operataöre işlemin yapılıp yapılmadını bildirilecek ...

O resimden birşey anlaşılmaz.şema lazım....
DTMF ile yapılır o tür uygulamalar..

peki arkadasım ancak ben dtmf entegre falan koyomam bu iş için tek yapmak istediğim mikrafon girişini pic e direk nasıl bağlaya bilirim onu soruyorum hani mikrafonu sökmeden devremede bi bazır koyarak yapabilirim ama ben parazit olmasın bi direnc kondansatör ile bağlaya bilirmiyim onu merak ediyorum analog işlerde iyi değilim

dtmf bir tuşa karşılık gelmeyecekse picin bacağından rastgele bir frekansla ses verilebilir fakat bir tuş sesi vermek istiyorsan dtmf ton üreten entegreye ihtiyacın var

sölediğim gibi ben ses göndermek için bi entegre kullanmama gerek yok sadece kullanıcı bir tusa basınca örneğin 1. motoru calıştır tusuna bastın diyelim devreden 2 saniye düz ses verecek. motor dur deyincede mesala 100 ms ara ile 2 saniye ses vererek işlevin sonucu ayırt edebilecek motor konumunu öğrenme işlevindede kullanacam oda şöleki ara yapıldığın da ilk şifre girilmesi ile doğru olması durumunda uzun ses yanlış olması durumunda da aralıklı olarak iki saniye ses vererek arama sonlandırılaccak şifre doğrulaması olduktan sonra yapılacak işlem için durdur, çalıştır, motor durumunu öğrenme gibi tuişlemler için sırası ile * , #, 0 tuşları kullanılırak seçilecek ardından girilen tuş o çıkışı seçmek için burada tek çıkış olduğu için sadece 1 kullanılacak

Örneğin: şifre, 0, 1 bu kod ile 1. çıkışın durumu sorulur çalışıyo 2 saniye düz ses , çalışmıyor ise aralıklı olarak 2 saniye boyunca ses verilecek bu da kullanıcının ses e göre algılaması nı sağlayacak tek istediğim şey budur.

eğer tuş kontrolün varsa dtmf decoder entegresinden başka şansın yok ses çıkışına pic frekans basıp ses çıkartır ama senin bastığın tuşları decode edebilmen için decoder gerekiyor picle basılan tuşu algılayamazsın

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri