Tek butonla açma kapama işlemi

yaa gerek yok flip flop yada 4017 e bir basit bir pic bir buton bir direnç bir tanede röleyi sürmek için transistör ve son olarakta bir tanede röle bitti kolayca bir yazılım bu basic dlinde yada herhangi bir dilde olablir yani kolayca bu işlem yapılabilir...

arkadaşım benden sana bi tavsiye ımpus röle kullan
biz bunu motor decvrelerindede kullanıyoruz
lamba tesisatındada..:)

anahtar kelime : röle veya kontaktör ile mühürleme ...

arkadaşlar ben elektrikçiyim aydınlatma işiylede uğraşıyorum belki görmüşsünüzdür evlerin büyük salonlarında tavana gizli ışık bandı yapıyorlar bazıları fuorasan kullanıyor bazılarıda led kullanıyor bende değişik bi çalışma yapmak istedim de ondan sordum hanı tek anahtarla komut göndererek bu aydınlatmayı kontrol edebilirmiyiz tabiki maliyeti düşük olmalı ve elemanlar mekanık olmamalı çünkü mekanık anahtarlar kontaktor vs ses çıkarıyor çalışırken

Basit olarak 4017 entegresi kullanarak bu işi yapabilirsin. Girişine her sinyal uyguladığında çıkışlar sırayla aktif olur. Eğer ilgilenirsen sana detaylı bir çizim gönderebilirim.
abi 4017 ile 220 yi kontrol edebilme şansımız vardır tabıkıde nasıl yapılır triyak mı kulllancaz yada sana söyle anlatayım iç içe daire şeklinde led düşün butona bastıkça daireler içe doğru yanacak veye dışa doğru biri yanarken arkasındaki sönmeyecek

4017 bu 10 kanal yürüyen ısıkta kullanıln mı

eywallah abicim saolasın işime yarar sanırım.başka değişik devrelerde varsa paylaşabilirseniz sevinirim

Kumanda Devresi ile ilgili şema ekteki dosyadadır. Umarım İşinize yarar.

Kafa karıştırmayın bence :)
4017 felan, pic, plc hiç gerek yok...

Moeller Z-R230/S

yukarıdali basit röle Vaviyen sisteme rakip olarak üretilmiş çok güzel bir röledir.
Şiddetle tavsiye ederim..

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri