tcp de clientleri nasıl kotrol edilir?

tayfun2020

Üye
Selam arkadaşlar,
Benim bir tcpserver uygulamam var . tek port tek ip adres olacak. 200 adet de tcpclient uygulamam var . ben sürekli olarak tcp servera bağlı tcpclient uygulamalara sen kimsin diye soruyorum ancak bu şekilde hangi bağlantıda kim var biliyorum ....
hemen bir örnekle konuya giriyorum. Diyelim ki şu anda servera bağlı canlı 100 bağlantı var . diyelim ki server için 20. bağlantıda olan bir tcp uygulama ile haberleşiyorum diyelim(server->connections[20]) tam bu sırada 2. bağlantıda ki tcp uygulama kapanırsa benim de 20. bağlantı oluyor 19. oluyor. bu kaymayı engellemek için ne yapabilirim?.

Son düzenleme:
sen sorma onlar söylesin şeklinde olabilir ama netice olarak mutlaka bir soru sorma ve alma mantığı olmalı.

Teşekkürler ilginiz için ama ,
Onlar bağlandığında en azından benim tcpserverda kaçıncı bağlantıda olduklarını ben anlasam oda yeter.... ama nasıl tabi....

Diyelim ki şu anda servera bağlı canlı 100 bağlantı var . diyelim ki server için 20. bağlantıda olan bir tcp uygulama ile haberleşiyorum diyelim(server->connections[20]) tam bu sırada 2. bağlantıda ki tcp uygulama kapanırsa benim de 20. bağlantı oluyor 19. oluyor. Bu durumda ben bilgileri yanlış yere gönderiyorum . bu kaymayı engellemek için ne yapabilirim?.

Son düzenleme:
Socket veya port numaralarindan takip edebilirsin. Veya her baglanti icin bir thread acarsin, thread kendi icinde isini bitirir. Tek istemcisi olan sunucu yazilimi gibi dusunup yazabilirsin o zaman

Bir yazılım içinde 200 thread nasıl çalışır? Sağlıklı olur mu? Bilmiyorum.

Thread sayisi cok onemli degil. Kaynaklari nasil kullandigin, kodun kalitesi vs daha onemli.

emrah bey çok teşekkürler . sanırım olayı anladım.

Forum istatistikleri

Konular
128,369
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri