tia portal yardım

mesutbrcn

Üye
arkadaşlar ben sımatc step7 de s7300 programlıyordum.ama artık tıa portal v11 ile yapmak istiyiyorum ama tıa portalda anladığım kadarı ile adresler biraz farklı gibi bu adresleri nerden bulabilirim yardımcı olabilen birisi varmı

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
adresler farklı değil sadece editör farklı nerden bulabilirim derken neyi kastediyorsun tam açıklaman lazım
input mu output mu datablok adresimi merker mi oluşturduğun her bir tagin adresi sembol tablosunda oluşuyor.

mesela ben data blog oluşturamadım.taşıma işlemi yapmak istiyorum mesela mw10 bir değeri mw20 taşı diyorum haata veriyor analog işlem yapmak istedim mw10 icersine 4 haneden fazla sayı giremedim sımatc de oluyor ama burda bir türlü yapamadım.sorun bendemi acaba :)

vallahi sorun sende görünüyor.Bırak bu sıkıcı ve sitresli işlerle uğraşmayı köye yerleş tarla ekip biçer rahat huzurlu bir şekilde yaşarsın.Ben bile düşünmüyor değilim
dost tavsiyesi :)

ben köyde büyüdüm.hayat ordada dışardan göründüğü gibi değil.şimdi sen o zaman diyorsun ki bütün adresler aynı.editör farklı olduğu için senin kafan karsşmış

dostum aşağıda gördüğün gibi oluyor, eğer hatalı olan gibi 4 haneyi real sayı olarak giriyorsan onu word boyutunda bir adrese taşıyamazsın, onu tam sayıya dönüştürmen gerekir.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    18.1 KB · Görüntüleme: 37
arkadaslar tıa portalı ındırmek ıçin üye oldum aşama aşama 4 dosya ındırdım son dosya olan exe dosyası bı turlu ındıremedım yardımcı olur musunuz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,190
Kullanıcılar
449,960
Son üye
katzeimar

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri