Türkiye'den gönderilen lamba Amerika'da nasıl çalışır?

Amerika'daysaniz E27 dipli bir ampul alın, kablonun ucundaki fişi kesip, oradan alacağınız bir fis ile değiştirin. Elinizdeki donanımın kablonun fiş ve duyun bir mahsuru yok.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Tekrar benzer ampulü takmak üstteki yazarların dediği gibi yakma veya patlatma ihtimali tekrar olmaz mı? Denemesini söyleyeceğim.

Tekrar benzer ampulü takmak üstteki yazarların dediği gibi yakma veya patlatma ihtimali tekrar olmaz mı? Denemesini söyleyeceğim.

önce, aynı prizde voltajı bilinen bi ev aleti ile mesela saç kurutma makinesini çalıştırmayı deneyin.

O ilk ampulde sağlam olabilir. Başka bir yerde deneyin .

Amerika'daysaniz E27 dipli bir ampul alın, kablonun ucundaki fişi kesip, oradan alacağınız bir fis ile değiştirin. Elinizdeki donanımın kablonun fiş ve duyun bir mahsuru yok.
Resimdeki gibi bir fiş mi dediğiniz tam anlayamadım. Resimdeki kablo 110 volt. Kablonun ucundaki fişi kesmek yerine US tip fişe takmak aynı işlevi görür mü?

Ekli dosyalar

• kablo110v.jpg
    kablo110v.jpg
    43.2 KB · Görüntüleme: 6
  • fiş.jpg
    fiş.jpg
    54.9 KB · Görüntüleme: 6
Tamam böyle bir adaptör de kullanabilirsiniz . Hep orada kalacaksa lambaderiniz fişi komple de değiştirebilirsiniz.

Amerikan tip dönüştürücü vs. olmadan eu fişi amerikan prize nasıl sokup da ürünü deneyebilmiş acaba arkadaşınız ? Double socket yoksa evde bu zaten mümkün değil. Double socket varsa da bu dönüştürücüye zaten gerek yok.

Amerikan tip dönüştürücü vs. olmadan eu fişi amerikan prize nasıl sokup da ürünü deneyebilmiş acaba arkadaşınız ?

amerikan tip dönüştürücüye takıp denedi zaten. ama çalışmadı. ben mi anlatamadım bilmiyorum. amerikan tip dönüştürücünün bir özelliği yok ki sadece oradaki prize girmesini sağlıyor. diğer yabancı forumlara baktığımda step up voltaj converter olması lazım diyorlar. 110 volt'u 220 volt'a çevirecek.

110 volt'a sahip (yukarda gönderdiğim görseldeki) gibi bir kabloya veya buradaki görselde yer alan 125V adaptöre taksa olur mu?

Ekli dosyalar

• 12A 125VAdaptor.jpg
    12A 125VAdaptor.jpg
    35.9 KB · Görüntüleme: 7
Amerikan tip dönüştürücü vs. olmadan eu fişi amerikan prize nasıl sokup da ürünü deneyebilmiş acaba arkadaşınız ?

amerikan tip dönüştürücüye takıp denedi zaten. ama çalışmadı. ben mi anlatamadım bilmiyorum. amerikan tip dönüştürücünün bir özelliği yok ki sadece oradaki prize girmesini sağlıyor. diğer yabancı forumlara baktığımda step up voltaj converter olması lazım diyorlar. 110 volt'u 220 volt'a çevirecek.
Tamam doğru anlatıyorsunuz ama bağladığı şey aydınlatma olduğundan böyle bir duruma ihtiyaç olmaması gerekiyor. Lamba devresinde anahtardan başka bir devre elemanı olmuyor bildiğim kadarıyla. Ampulü 110v kullandıktan sonra herhangi bir kablo ve anahtarla kullanılabilir olması gerek. Kablo doğrudan ampule geliyor çünkü. Mesela 220v ile çalışan bir küçük ev aleti olsaydı,(mikser,ütü ya da 220v beslemeli devresi olan herhangi bir şey) bahsettiğiniz step up' a gerek duyulurdu.

Tamam doğru anlatıyorsunuz ama bağladığı şey aydınlatma olduğundan böyle bir duruma ihtiyaç olmaması gerekiyor. Lamba devresinde anahtardan başka bir devre elemanı olmuyor bildiğim kadarıyla. Ampulü 110v kullandıktan sonra herhangi bir kablo ve anahtarla kullanılabilir olması gerek. Kablo doğrudan ampule geliyor çünkü. Mesela 220v ile çalışan bir küçük ev aleti olsaydı,(mikser,ütü ya da 220v beslemeli devresi olan herhangi bir şey) bahsettiğiniz step up' a gerek duyulurdu.

Anladım, evet sadece anahtar var. arkadaşımın kullandığı ampul 120V/40W değerlerinde yani sizin dediğinize göre sorunsuz çalışması lazım. Veya 110 volt değerinde
ki ampul kullanırsa. Doğru mu anlıyorum?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,997
Son üye
Ali5534

Yeni konular

Geri