Türkiyedeki mühendislikler kafamı karıştırdı...

elektrik mühendisliği
elektrik - elektronik mühendisliği
elektronik mühendisliği

bu 3 bölümü birbirinden ayıran farklılığı ile biri bana açıklaya bilirmi ? 3 ü de ne iş yapar ??? ortak işleri nelerdir ??? neden 3 e ayrılmış bunlar ????

mrb elektrk elktronık müh seçsen bile 3. sınıfa geldiğinde elektrık ve elktronık dıye ıkı dala ayrılıo netıcede birinde daha uzman oluosun yani yalnız elktrık muh okumnla yada elektronık müh. okumanla pek fark olmuyo.elektrıkte kontrol ve otomosyon sistemlerı daha ağırlıklı iken elektronıkte ıse haberleşme ağırlıklı oluyo.

o kadarını biliyorum da daha detaylı açıklama bekliyorum işte bende...tşkrlr

uluslar arası literatürde bu iş elektrik mühendisliğidir vikipedi den okudum bu elektrik elektronik dünyada sadece bize has bi durummuş dünyada karşılığı pek yok bu meslek bence öle çok dallanmaya fırsat vermiyor piyasa koşulları falanda etkili bi alanı seçmek ve o alan üzerine kapsamlı donanıma sahip olmak gerek

artık çok bişey farketmiyor eem ve em arasında. bundan 2 yıl öncesine kadar em 55kpss puanıyla atanıbiliyordu ancak yeni getirilen yasa ile eem ve em aynı kesede

anıll arkadaş yeterince açıklamış bence. daha fazlası ne istediğini anlatman lazım.

Elektrik mühendisliği yüksek voltaj , gerilim dersleri . bildiğim kadarıyla yapı denetimde de iş olanağı var ama bu eem lerede varmı bunu bilmiyorum ama em lere kesin var biliyorum 600 lira alıyorsun 1 proje başına yap denetimde 12 yıl geçtikten sonra 1500 lira ;)

Elektrik Mühendisliği eğitimini ülkemizde atölye, laboratuvar, kütüphane ve gelenek açısından bakılırsa en mükemmeli İTÜ, YTÜ, Sakarya Üniversitesi. Özel üniversiteler arasında da Fatih Üniversitesi.

Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği ve günümüz Teknoloji Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği fakülteler arasında atölye, laboratuvar, kütüphane ve gelenek açısından bakılırsa en mükemmeli Gazi ve Marmara Üniversitesi...

elektrik mühendisliği laboratuvarı ayrı elektronik muhendislığı laboratuvarıda ayrı her ikisini bunyesınde bulunduran universite tabii ki elektrik elektronik mühendisliği olarak bölüm adlandıracak her uç bölüm açma olamıyacağı için

Demek ki istanbul tenik üniversitesinde bu iki laboratuarlar yok ama sütçü imam yada hakkari üniversitesinde var!!!! bırakın labaratuarı çoğu üniversitede akademik kadro sıkıntısı var.

Forum istatistikleri

Konular
128,377
Kullanıcılar
450,252
Son üye
Ogiloji

Yeni konular

Geri