Türkiye, elektrikte AB'ye giriyor TV ve buzdolabı daha az bozulacak

olaya geniş bi pencereden bakıcak olursak ..

Bu sistem sayesinde İsraf ciddi anlamda önlenir diye düşünüyorum..

Biraz düşünürseniz zaten ne demek istedimi anlamıştır herkes :)

Hocam evdeki prizin voltajını ölçüyorum;
Voltaj 160 V kadar düşüyor.
Pc nin powerı geçenlerde yandı.
Artık umudumuz AB :D

Avrupa enterkonnekte sistemine bağlanmakla voltaj kalitesi değişmez. Frekans ise süper gidiyor. Avrupa ile 3 hattan alış verişe devam. Ve Sizin voltaj sorunu hala devam ediyordur. Bu arada voltaj çok fazla düşük sebebini araştırdınız mı?

Expincer, israf ciddi anlamda nasıl azalır biraz açabilirmisiniz? Zam yapmakla israfın azalacağı kesinde, Avrupa'ya bağlanmakla nasıl azalır, arada bir muhabbet kuramadım?

Allah belediyelerimize zeval vermesin. Yol yapılırken havai hatlarda yer altına alınıyor. TEDAŞ'a kalsa kılını kıpırdatmıyor özelleştiği için bu tür hizmetleri angarya olarak görüyor. Ne zaman alt yapımızı yenileriz o zaman enerji kalitesinden bahsetmeye başlayabiliriz.

enterkonnekte sistem sayesinde zaten baglı degilmiydi? anlamadıgım ne nasıl degişecek? santral çıkışlarımı degişecek, trafolarmı degişecek, enerji nakil hatlarımı degişiyor.EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR.

çok güzel bir sistem inşallah en kısa zamanda hayata geçiriler ayrıca ben voltaj dalgalanmalarına klarşı akım krumalı priz kullanıyorum sizlerede tavsiye ederim..

enterkonnekte sistem sayesinde zaten baglı degilmiydi? anlamadıgım ne nasıl degişecek? santral çıkışlarımı degişecek, trafolarmı degişecek, enerji nakil hatlarımı degişiyor.EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR.

Yaklaşık 10 aydır Avrupa enterkonnekte sistemine bağlıyız. Anlayacağın saydıklarınız değişmeyecek, Voltajınız eskiden nasılsa aynı öyle olarak devam edecek (gerçi ulusal reaktif kontrolle biraz nizama girdi ama Avrupaya bağlanmak ile alakalı değil ve tabi voltajınız bölgenizdeki mahalli kontrole de bağlı, santral yatırımları vs...),

Avrupa sistemine bağlanmamızın en büyük faydası Frekans dalgalanmaları büyük oranda azaldı. Sanayi ve bazı elektronik cihazlarda kalite artıyor doğal olarak. Ayrıyeten büyük arızalarda, sistem çökmelerinde de, büyüklüğüne bağlı olarak kolay kolay eskisi gibi ulusal sistem alt üst olmuyor.

Güzel inşallah en yakın zamanda kazasız belasız olur

türkiyede sorunların geneli ag şebekesinde veya og şebekesinde yani tedaşta teiaştan kesinti pek nadir olur yani yg de bu yüzden elektriği uzaydanda ithal etsek sorunlar devam edecek avrupada şebekeler yer altıyken bizde hala agaç direkler var bu yüzden pek önemi yok elektrik nerden gelirse gelsin

Hocam evdeki prizin voltajını ölçüyorum;
Voltaj 160 V kadar düşüyor.
Pc nin powerı geçenlerde yandı.
Artık umudumuz AB :D

sen bi tedaşa dilekçe yaz evin trafoya uzaklığından ve çeşitli sebeblerden enerjin düşük geliyordur eger trofoya uzaklığında deilse sorunu hallederler eğer trafoya uzaksa biraz muamma tedaş sana normal şartlar altında prizinde 230 voltu göstermek zorunda diye biliorum

Forum istatistikleri

Konular
128,426
Kullanıcılar
450,341
Son üye
Samsunumut

Yeni konular

Geri