Türk Mucit Muammer Yıldızın geliştirdiği patentli cihaz kendi elektrigini üretiyor

Slm arkadaşlar
ALLAH bizlere akıl vermiş , aklımızı hayırlı , iyi , güzel işlere kullanırsak ve çalıştırırsak karşılığını alırız . Sayğılarımla...

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Newton bulmadan önce, yerçekimi yok muydu ? Galileo söylemeden önce, dünya yuvarlak değil miydi ? ;)

Fizik kuralları denen kuralları da, senin-benim gibi insanlar buldu... Hata yapmış olamazlar mı ?

Kafamızı kaldırıp gökyüzüne bakalım... "SONSUZ ENERJİ" orada var... Dünyada neden olmasın ?
Yüce Yaradan, sonsuz ilmini yavaş yavaş kullarına bahşediyor. İnsanlık şu anda olsa olsa, 5 veya 6. sınıf öğrencisi gibi. Daha çok yolumuz var...

Bu konu uzarda uzar...
Bu yaşıma kadar edindiğim bilgi ve tecrübelerim öğretti ki, "ALLAH"(cc) inancı tamsa, hiçbirşey çok şaşırtıcı olmuyor...
Bizler Kutsal Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i bile tam anlamıyla çözememişken, daha çok yolumuzun olduğuna inanmamak elde değil...

tam da bu yüzden olmaz işte.Yoktan bir şey var edemezsin.

manyetıkle cok ilgili degilim yanlısım varsa düzeltin lütfen . bu makınenın calısma sıstemını bıraz arastırdım makineyle ilgili süpheleri olan arkadaslar cokca oldugundan bu videoyu paylasmak istiyorum mucidimizin makınesini izlediyseniz calıstırmadan once bı lokma gibi biseyle biryeri ceviriyor asagıdakı vıdeoya benzer ılk calıstırma hareketını yapıyor olabılır tıpkı mars motoru ıle krank ve egzantrıgı cevırmek gıbı

YouTube - magnetic motor free energy manual perpetual generator neodymium magnets true false

Son düzenleme:
tam da bu yüzden olmaz işte.Yoktan bir şey var edemezsin.

Tamam... Sizin anlayışınıza da tabiki saygım var...

Yoktan birşey varetmek, biz aciz kulların haddine değildir elbet... Ta ki Yaradan izin versin !!!

Musa Peygamberin, asası ile Kızıldenizi ikiye ayırdığına inanıyor musunuz ?
Bu günkü teknoloji ile bile, bir anda oluverecek birşey değil...

Bizlerin hayal gücünü dahi aşan pek çok şey, kısa süre sonra karşımıza çıkıveriyor. Teknoloji (bizim zaman anlayışımıza göre) çok hızlı ilerliyor. ;)

Tamam... Sizin anlayışınıza da tabiki saygım var...

Yoktan birşey varetmek, biz aciz kulların haddine değildir elbet... Ta ki Yaradan izin versin !!!

Musa Peygamberin, asası ile Kızıldenizi ikiye ayırdığına inanıyor musunuz ?
Bu günkü teknoloji ile bile, bir anda oluverecek birşey değil...

Bizlerin hayal gücünü dahi aşan pek çok şey, kısa süre sonra karşımıza çıkıveriyor. Teknoloji (bizim zaman anlayışımıza göre) çok hızlı ilerliyor. ;)

yuceler yucesi rabbime hamd olsun tabiki yokdan varetme ALLAH tealaya mahsusdur . zaten konuda bır yokdan var etme durumu yok bu makine siz calıstırp durdurana kadar bir tepkiye karsılık bir hareket veriyor

Son düzenleme:
Başta harcanan enerji birşeyleri tetikliyor oradan yola çıkarsak çözebiliriz sistemi.

Newton bulmadan önce, yerçekimi yok muydu ? Galileo söylemeden önce, dünya yuvarlak değil miydi ? ;)
Kurdugun iliskiler ve verdigin ornekler mantik acisindan hatali. Once, fizik konusunda bilgisi olmayan birinin "olmaz" demesi ile fizik kanunun "olmaz" demesini ayni sey gibi kabul etmissin. "Bu benzetmen yanlis" sozune de alintiladigim cevabi vermissin.

Daha onceden tesbit edilmis fizik kurallari ile "celismeyen" yeni bir fizik kurali ortaya koymak ile mevcut fizik kurallari ile "celisen" birseyden soz etmek ayni sey degil. Dolayisi ile alintiladigim kisim bir cevap degil. Newton, yer cekiminin varligini bilimsel bir sekilde aciklamadan once, yer cekimi diye birsey olamayacagina dair bir fizik kanunu yoktu. Dolayisi ile Newton, kendinden once gelen fizikcilerin dedikleri ile celisen birsey demedi.

insallah bir gün elektrige para vermedigimiz günlerde gelir millet olarak büyüye bilmemiz için bu gelişmelere ihtiyacımz var.

sn.Muammer Yıldızın makınesinin iç yapısıyla ilgili pek fazla bir kaynak yok ama farklı modellerin videolarını buldum benzer olabilir. :D bundaki 30 derece, sisteme mıknatıs ekleyerek daha fazla tork elde edılebilecegi söyleniyor.

YouTube - Free Energy - Magnet Motor

oteki benzer ise : animasyon , cok ilginc kayıs ve makaralar var
YouTube - Permanent Magnet Motor

Kurdugun iliskiler ve verdigin ornekler mantik acisindan hatali. Once, fizik konusunda bilgisi olmayan birinin "olmaz" demesi ile fizik kanunun "olmaz" demesini ayni sey gibi kabul etmissin. "Bu benzetmen yanlis" sozune de alintiladigim cevabi vermissin.

Daha onceden tesbit edilmis fizik kurallari ile "celismeyen" yeni bir fizik kurali ortaya koymak ile mevcut fizik kurallari ile "celisen" birseyden soz etmek ayni sey degil. Dolayisi ile alintiladigim kisim bir cevap degil. Newton, yer cekiminin varligini bilimsel bir sekilde aciklamadan once, yer cekimi diye birsey olamayacagina dair bir fizik kanunu yoktu. Dolayisi ile Newton, kendinden once gelen fizikcilerin dedikleri ile celisen birsey demedi.

İşte ben de tam bunu söylüyorum !!!

Şu anda bilinen fizik kurallarını kim koydu, kim buldu, kim söyledi ???
Hata olma ihtimali yok mu ???
Ayrıca bu cihazda, "yoktan varetme" olduğunu nereden çıkarıyoruz ???

Benim verdiğim örnekler en bilindik olanlardı. Daha fazla detay verilebilir...
Önemli buluşlar yapmış biliminsanlarının hemen hepsi "DELİ" muamelesi görmüştür... Galileo aforoz edilmiştir... Bu insanların hepsi aykırı tiplerdir zaten... Hazerfan'a ne oldu ??? O'nun zamanında bir insanın uçabilmesi, o günkü fizik kurallarına aykırı idi...

OBJEKTİF OLALIM... ;)
GEÇMİŞİ İYİ ÖĞRENİP, ANALİZ EDİP, GELECEĞE BAKALIM... ;)

Dedemin babasına sorsalar, "aya gidilir mi" diye, ne derdi ??? Hatta dünyanın yuvarlak olduğuna bile inanmazdı...
Bu günkü teknolojiye, zamanının uçuk kaçık fikirleri sayesinde ulaştık...
Hazerfan'a yaptığımızı, bu gün, bu insanlara yapmayalım artık...

Ayrıca bir başlık altında tartışmaya açmayı istiyordum, ama burası da uygun...
Eyyyyyy !!!
Elektrik Mühendisi arkadaşlar...
Orda mı çalışsam, buraya mı girsem, proje mi çizsem diye hayıflanıp duracağınıza; mesleğiniz adına buluşlar yapmaya yönelin...
Geçenlerde tesadüfen bir cihaz gördüm. Türk Malı olduğu söylense de, adı yabancı...
Bu cihaz AG. parafudurunun elektronik bir versiyonu anladığım kadarıyla... Tanesi de 300 TL. (Biliyorum aynı işi yapan tanınmış markalar var.) Bu bir örnek...
Böylesi cihazlar, işe yarar makinalar, elektrik sistemleri yapılamaz mı ???
Eminim yapabilirsiniz...
Neden yapılmıyor ???

üstat dedenin babası bence hala haklı atmosferi olmayan ayda nasıl olurda amerikan bayrağı fırtına var gibi dalgalanır aya gittiklerini idda ettikleri yıllarda atmosfer dışındaki bir alıcıya temiz bir sinyal gönderebilecek bir modülasyon varmıydı tamam bişiler yapalım bende diyorum bir konu açtım rusların forumundaa gördüm utandım açtım ister bak oku ne kadar ilerledik biz sadece yorum yaparız taktir etmeliymişim ispatlanmamış bişiyi niye taktir edelim her ay türk mucitt böyle bişi yapsam her halde bi üniverside vs gibi yerde test etmez almanyada otomasyon fuarında tanıtırdım bilmem anlatabildim açıkk söylemem gerekirse taktir edesim gelmiyo içimden

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,981
Son üye
Muhammeddt

Yeni konular

Geri