siemens sonar bero sensörlerine program vermek için kullanılan sonprog yazılım dosyasına ihtiyacım var.var mı?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
öncelikle program paylaşımında bulunan tüm dostlara teşekkürler...

şöyle bir sorum olacak... Işletim sistemim vısta ve sıkıntı çekiyorum program kurulumunda... Step7 kuramıyorum... Bu konuda beni yönlendirebilecek bir arkadaşım varsa çok sevinirim...

Tamam arkadaşlar SP6 buldum... kurunca vistada da açılıyor...

arkadaslar bana plc kablosu devresi lazım olan arkadas varsa paylasabilirmi devresini_?

plc ,pc data kablosu

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşlar bana acilen simatic manager v5.5 setub lazım proje yazacagım ama bi türlü bulamadım bulduklarımda bozuk çıktı

merhaba arkadaşlar. Çalıştığım şirkette bir sisteme S7-300 de kontrolünün sağlanacağı program yazmam istendi. Süreç şu şekilde. İki silo var burdan katı (kum gibi düşünülebillir) madde bantlar ile geliyor. mekanik sistem sayesinde banddaki katı aynı miktarda geliyor.Ürün miktarını bant motorlarının hızı ile ayarkıyoruz. ASM ları FC ile kontrol ediyoruz. Motorlar 1500 dev/dak. bu iki silodan gelen madde kantar olan başka bir bantta birleşiyor.kantar ölçtüğü bilgiye göre fc ye analog girişinden bantı hızlandırıp yada yavaşlatıyor.Kantarda loodcell kullanılmış. Gelen katı maddenin %40 kadarda 8inch lik boru ile depodan sıvı gelmesi için ayarlı vanaya bilgi gönderilecek. Aynı zamanda akışkanın miktarını ölçen debimetremiz var.yani %60 katı madde %40 sını değirmende birleşecek. Silolardan bantlarla max gelecek ürün miktarı 1500 Ton/H. değirmenin önüne taşmasın diyede bir seviye algılayıcısı yerleştirilmiş. eğer belirlenen seviyeyi geçerse tüm sistemi durduruyor. Acil yardımlarınızı bekliyorum. Üniw. den yeni mezunum. Sistemde bu kadar analog veri olması beni boğdu. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

arkadaşlar merhaba,

et200 konfigratör programını arıyorum.
yardımlarınız için teşekkürler

bende de s7-300programı mevcut sizinle paylaşmak isterdim fakat ben cepten internete bağlandığım için programı upload etmem çok zor paylaşan arkadaşa teşekkürler herşey paylaştıkça değer kazanır...

Forum istatistikleri

Konular
128,213
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri