Hayırlı Akşamlar arkadaşlar bende aranıza yeni katıldım ve çok faydalı bilgilere sahip oldum İlk önce bu sayfayı kurana Teşekkür eder ve paylaşım yapan bilgi alışverişi sağlayan arkadaşlardan ALLAH razı olsun. Bende yakın zamanda sizlerle Mıtsubıshı Klimaların Arıza Kodlarını Paylaşabilirim. Eski Serilerden Yardıma ihtiyaçı olan arkadaşlar mesaj atabilirler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
SGM 45 VE 48 Salon tipi Arıza Kodları:

Gösterge KODU: E1 E2 E3 E4 Sıçaklık sensörü kapalı veya kISA devre
E5 iç ve dış ünite bağlantı hatası
E10 KOMPRESSÖR EMİŞ BASINÇ PROBLEMİ
E13 KOPMRESSÖR FAZ PROBLEMİ
E14 SIÇAKLIK SENSÖR KAPALI VEYA AÇIK KISA DEVRE
P4 EVAPORATÖRÜN ISISI ÇOK DÜŞÜK YADA ÇOK YÜKSEK
P5 DIŞ ÜNİTE KONDANSATÖRÜN ISISI ÇOK YÜKSEK
P7 DIŞ ÜNİTE DEŞARJ SIÇAKLIK ÇOK YÜKSEK KOMPRESSÖR KORUMADA

Kardeşler elimdekiler şimdilik BU kadar... Ekip Teknikten Saygılar.

Daikin salon tipi klimada e0 arızası var ne yapabilirim farzların sıralaması hatasımı aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşk ederim..

Daikin salon tipi klimada e0 arızası var ne yapabilirim farzların sıralaması hatasımı aydınlatırsanız sevinirim şimdiden tşk ederim..

üstadım bu sayfanın ilk mesjlarında daiken arıza kodu var zate bu kod senin arızanı çozmeye yetmedi ise bize ayrıntı verki değişik yorumlarla doğruyu bulalım..... yok gözünden kaçtı ise buyur adres...
https://www.kontrolkalemi.com/forum/konu/tüm-klima-arıza-kodları.39340/

not: bu faz sıralaması epeyden beri gözüme çarpıyor.. sanıyorum kimsede faz sıralamasını ölçecek tespit edecek ölçü aleti yok... dostalar elektrik sarf malzemeleri satan bir dükkandan faz koruma rölesi alıp uçlarına kamcı bağlayarak fazların sıralamasını tespit edebilirsiniz siemens mck 05 diye biliniyor ben devamlı onun ile ölçüyorum fiyatıda 35 tl civarı....(bu kıyağımıda unutmayın..):cool:

s.a hocam bir klimaylan boğusmaktayım 48 binlik midea kasettipi cihazın basınc sensöru patlamıs bende kaynak yaptım boruyu ondan sonra klima calıstı 10 sanıye ye yakın ondan sonra dıs unutedekı 32 a olan sıgortaya bastım ole gaz verdım ama sımdı cıhaz dıs unute fanı calısıyor ama motor calısmıyor dıs unute sensorlerını ve boru sensorunu dırek yaptım ama calısmıyor klımacıyım ılk defa basıma bole bırsey geldı bana bu konuda yardımcı olurmusunuz yanlız cıhaz lambalı gosterge kartlı degıl dıs unute kartı led 1 led2 yanıyor sonuyor

valla hoca bence sen kaynak yaptıgın yerı bı kes cıkar kaynak dolduysa tıkadın. compresörü kıtledın galıba ayrıca sensörler dırek yapılmaz omaj okuması gerek

ustalar bende toshıba rbc-u31pg modelinde tavan kliması var bu klima F16 hatası veriyor ve calısmıyor heryerde aradım bulamadım yardımcı olurmusunuz?

dostum başka bir modelde
dış ünite yüksek basınç siviç haberleşmesi kesik olma ihtimali olark gözüküyor bir bak istersen

sevgiler
hakan

Vestel bioplus 7000 btu için kod nedir acaba 9000 için olanı denedim onay için bib sesi gelmedi.
Şimdiden teşekkürler

vestel seg klima larının elektonik kart hafızasının yüklanmesi:

piller çıkartılır....
sıcaklık - + tuşlarına aynı anda basılarak piller takılır kumanda göstergesi 00 ise yükleme yapılmaya başlanır kumanda tuşları ile ilk 6 hane girilir ve mode tuşu ile 2. altılı hane de girilerek klima iç ünitesine tutularak mode tuşuna basılır tek bip sesi duyulduğunda işlem tamamdır....

restartlı klima kodları....
9000 btu: 045405 1A00EA
1200 BTU: 045405 1A00Fb
18000 btu: 0A5417 12024E
24000 BTÜ: 0A5617 120340

055405 - A00EA

birde bunu deneyin genelde 9000 7000 btu ler aynı koddur

arkadaşlar bir arıza ile ilgili yorumlarınızı bekliyorum
airfel marka 42000 btu/h salon tipi klima
cihazı çalıştırıyoruz 45 dk. normal çalıştıktan sonra cihaz kapanıyor 3-5 dk sonra tekrar devreye giriyor iç dış ünite fanları çalışmazken compresor çalışıyor ve soğukta çalışıyor bu şekilde devam ettiğimizde compresor termik açıyor ama cihazı tekrar açarsak yine 45 dk çalışıp aynı arızayı yapıyor
gaz garamajında amper normal cihaz birden basınç düşürüyor ve e4 arızası veriyor tabiii devam edersek
o durumda kapattığımızda yine 45 dk hiçbirşey yokmuş gibi çalışıyor
bilginiz varsa yardımlarınızı bekliyorum

hocam öncelikle kolay gelsin bende 12 000 btu AEG split klima var fakat durmadan E3 hatası veriyor sensörleri değiştirdim olmadı sonra kartı çıkarıp dışarda denedim şimdide E5 hatası veriyor ne anlama geldiğini bir türlü bulamadım yarrdımcı olursanız sevinirim (not: bu arada karta enerji verdiğimde ilk önce değerler. gösteriyor yani "30 derece ve ısıtmada gibi " 15 sn sonra E3 ve kartı çıkardıktan sonra E5 hatalarını veriyor ) şimdiden çok teşekkür ederim.... sabırsızlıkla cevabınızı bekliyorum....

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri