Step7 ve desteklediği işletim sistemleri hk?

pentium

Üye
Merhabalar,

Yeni aldığım laptop ile lisanslı olarak Vista Home Premium ile birlikte geldi. Fakat Step7 kurmayı başaramadım.

Bunun bir çözümü XP Home edition için vardı. Vista için de buna benzer bir yöntem var mı ?

Herkese şimdiden teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Vista ve xp farklı programlar değil.
xp : windows 5 idi , vista windows 6.
Yenisi yolda windows 7.
Beta versiyonlarından beri kullanıyorum çalışmayan bir program olmadı.
Denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesabını aç veya kapa/uac kutusunu boşalt.
Kendini yeniden başlatır.
Kullanacağın programın ve ya kuracağın : exe ye sağ tık :
Özellikler/uyumluluk/bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu- kutusunu işaretleyince alt satırlar aktive olur.
Görünen:windows xp (sp2) seçersen makinan artık xp sp2 gibi davranır.
Bu özellik yeni değil, xp de de vardı.Mesela 98 gibi diyerek xp de çalışmayan 98 programları çalışırdı.

Aslında step7 nin xp ile de uyumsuzluğu var.Sp3 istiyor galiba.
Daha eski bir uyumluluk seçerek dene.

Son olarak vistada "sahiplik" diye bir olay var.Wordde anlatımı var.

Ekli dosyalar

• sahiplik.rar
    133.7 KB · Görüntüleme: 0
musallim ' Alıntı:
Yenisi yolda windows 7.
Denetim masası/kullanıcı hesapları/kullanıcı hesabını aç veya kapa/uac kutusunu boşalt.
Özellikler/uyumluluk/bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu- kutusunu işaretleyince alt satırlar aktive olur.
Bu özellik yeni değil, xp de de vardı.Mesela 98 gibi diyerek xp de çalışmayan 98 programları çalışırdı.

Tşk ler musallim,anlattığın şekilde vista home premiumda programı kurdum ve kullanıyorum.

musallim ilgine çok teşekkür ederim. Saygılar.

Yenisi yolda windows 7.

arkadaşım bende s7.2006.sr3 diye bir plc programı var yukardaki işlemleri yaptım ama bir türlü setup yapmadı ve illa bir üst versiyon istiyor.bende laptop home premıum var

Uyarılarda ne yazıyor aktarabilirsen belki bir yorum yapabiliriz.
Bazı pc lerde installerde sorun olabiliyor.Genelde az , bilen çok kurcalayanı olan pc lerde.Başka programlar normal kuruluyor mu filan gibi şeylerde yazarsan isabet ettirebiliriz belki.

Aynı program bende olmadığı gibi aynı windows da yok.Teknik programlarda bir şekilde ultimate daha iyi sonuç veriyor.Lisans sorununuz yoksa hani yani...:rolleyes:

2 aydır vistayı fistayı unuttum.
Windows SE7EN kullanıyorum, vistada vaad edip yapamadıklarını bunda yapmış ve kesinlikle çok hızlı-stabil , beta olmasına rağmen.

Step7 Home Edition ile çalışmaz. Madem Vista kullanacaksın, Vista Ultimate veya Vista Business kullanmalısın. Bunlar pahalı ve SP'si vesaire çıkar daha. Windows XP kolay çözüm gibi duru derim. Kolay gelsin.

vistaya s7-manager kuran arkadaşlar kurduğunuz s7-manager in hangi versiyonu?
bazı versionlarda olmuo acilen yardıma ihityacım var.

teşekkürler...

Bu tip problemlerin bir çözümü daha var.
Sisteminiz ne okursa olsun,virtual machine denilen programlardan birini kurun.
Benim önerim microsoft unki.
Bu virtual makinada XP kurun ve o xp ye s7 ... kurabilirsiniz.
Bir başka yol şu olabilir (denemedim),cd den çalışan xp ler var(bunu denedim başka işlerde , çalışır).Kurulum yapmadan,onu kullanarak sistemi açarsınız ve s7 kurarsınız...

Not : @protech , pm deki haksız eleştirim için özür dilerim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,194
Son üye
akocatas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri