Step motor kesme aparatı yapımı - YARDIM

Merhaba değerli dostlar,
2 aydır bir proje üzerinde çalışıyorum. Karınca hızında resmen ilerliyorum. Step motor ile bir tel kesme aparatı yapacağım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Bu alanda bilgisi olanın bilgisine talibin.

Yapmak istediğim şey şudur, step motor hareket edecek ve 2.4 mm kalınlığında teli kesecek. Yaptığım bir sürü denemede teli kesemedim maalesef.

Nema 23 2.2NM motor var elimde.
2.4mm kalınlığında bir teli, bir aparat yaparak kesmeye çalışıyorum.

Bu aparat alt kısımda bir kesici var ve üst tarafında da bir kesici var. Step motor mili e damla şeklinde bir aparat takıyorum ve bir tür dönünce motor, tel kesme aparatınin üst kısmına baskı yapıyor ve bu baskı ile de tel kesilmesi gerektir.

1.4mm kalınlığında bir teli kesebildim ama 2.4mm kalınlığında sistem gücü yetmiyor.

Merhaba değerli dostlar,
2 aydır bir proje üzerinde çalışıyorum. Karınca hızında resmen ilerliyorum. Step motor ile bir tel kesme aparatı yapacağım. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.

Bu alanda bilgisi olanın bilgisine talibin.

Yapmak istediğim şey şudur, step motor hareket edecek ve 2.4 mm kalınlığında teli kesecek. Yaptığım bir sürü denemede teli kesemedim maalesef.

Nema 23 2.2NM motor var elimde.
2.4mm kalınlığında bir teli, bir aparat yaparak kesmeye çalışıyorum.

Bu aparat alt kısımda bir kesici var ve üst tarafında da bir kesici var. Step motor mili e damla şeklinde bir aparat takıyorum ve bir tür dönünce motor, tel kesme aparatınin üst kısmına baskı yapıyor ve bu baskı ile de tel kesilmesi gerektir.

1.4mm kalınlığında bir teli kesebildim ama 2.4mm kalınlığında sistem gücü yetmiyor.
Kesicileri kaldıraç veya dişli ile hareket ettir.

Bu tasarım çok başarılı, bunun gibi yapmak istiyorum ama burada 2.4mm tel kesilecek. Burada hangi ürünler kullanılmış acaba?

Bu tasarım çok başarılı, bunun gibi yapmak istiyorum ama burada 2.4mm tel kesilecek. Burada hangi ürünler kullanılmış acaba?
Boşta çalışıyor o makina.
Levha kalın olursa delemez.
Tel çelik tel mi? Kesme kuvvetini bulmak lazım ilk önce.

Bakır tel, 2.4mm. genç bir insan tek eli ile pense yada bir tel kesme aleti ile kolayca kesebilir.
Tahmini maksimum 45kg ağırlık basılması lazım.
images (9).jpeg

Peki bu sitede yer alan step motor sürücünü nema 34 12NM Step motor ile sorunsüz sürebilir miyim?

step motora gerek yok bunun için ucuz bi dc motor alın metal dişli redüktörlü, bide pwm hız kartı devam boşa masraf step olayı

Son düzenleme:
Sorun şudur ki, redüktör gerçekten pahalı. Dişli bulayım kendin redüktör yapayım dedim, o da ateş pahası.

Fizikteki Kuvvet*Kuvvet Kolu mantığı uygulanabilir.
Motor yeterli uzunlukta bir kola bastırarak kesme aparatının kuvvetini arttırır.
Manivela gibi düşünün.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri