solidwork ilişklendirme

serkan001

Üye
Merhaba. Ben Kendi elimdeki imlanlarla basit bir cnc router yaptım. çalıştığım malzemede sorunsuz iş görüyor.

Benim solidwork ile ilgili bir sorum olacak. konu ile bilgisi olan arkadaşlar cevaplar ise sevinirim.

Sorum şu.
diyelimki bir çizim yaptım. Bu çizim parçalarını yeni bir sayfa açıp montajlar gibi yan yana getirdim. Ama görünüm olarak problem olduğunu gördüm. ilk yaptığım çizimde yapacağım değişikliğin, daha sonra montajlar gibi dizdiğim parçalar üzerinde de olmasını sağlayabilir miyim.
Açık anlatabildim mi birmiyorum. teşekkürler.

Assem4.JPG
Assem3.JPG
Assem4.JPG

yeni yaptığım çizimler. sorularıma pek cevap gelmesi ama, yapmaya çalıştığım çizimlere yorum yaparsanız sevinirim. teşekkürler

Modelden teknik resime geçerken eğer ikiside (hem model hemde teknik resim sayfası) aynı anda program üzerinde açıksa modelde değişiklik yaptığınızda teknik resim sayfasında da uyarı geliyordu. Montajda da ikiside açık olduğunda büyük ihtimalle ikaz ediyordur.

Saygılar...

evet hocam öyleymiş. verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. bilmeyince ve etrafta soracak kimse olmayınca deneme yanılma ile öğrenmesi zor oluyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri