Solidcam Mach3 Yardım?

arkadaşlar gpp nin içeriğindeki g53 kodunu kaldırdım
artık solidcam gcode alırken düzenlemenize gerek kalmadan direk kullanabilirsiniz.
benim gibi parçaya göre orijin kullanıyorsanız yabi makine tablasını mach3 e tanıtmadan rastgele kullanıyorsanız sadece eksenleri sıfırlayıp işleme başlayabilirsiniz.
öteki türlü eksenleri sıfırlasanız bile makine koordinati farklı olacağından g53 komutu o koordinatı go home yaptığı için saçma sapan yere gidiyor idi
şimdi kodlarda g53 olmadığı için bu sorun yok.
benim bilgisayarımda bulunan gpp klasörü:
C:\Users\Public\Documents\SolidCAM\SolidCAM2015\Gpptool
bunu indirin :

Ekli dosyalar

• Mach3-mm.gpp.zip
    3.3 KB · Görüntüleme: 250
Cok tesekkurler...gpp klasorunu not petlemi actin...

Aseyurt ben halen deneyemedim... bidd durup dururken g43 takim telafisi yapiyo neden anlamadim

:) @asenyurt 'un kendisi anlayamadı daha , G53 ün zararsız olduğunu silmeye gerek olmadığını önemli olanın G53 den sonra aynı satıra yazdığı X0 Y0 olduğunu sadece onu silse makinenin gıyneşmeyeceğini ve hatta machine coord's tıklamadığı sürece bir şey olmayacağını...

Durup dururken G43 yapan kodlarını buraya ekler misin ?

Son düzenleme:
Abi G81 delik cevriminden once nedenini anlmadiim sekilde G43 h1 z20 cikiyo ve burdan sonra z degerim degisiyo takim telefisi diye geciormus.. aldiim tap doayasini her sefer bi gozle cek etmem lazim oluyor... ki bu normal bisi..

Elle siliyorum... gpp dosyasina bakmam lazim mis webden aldigim bilgi...

solidcam 2014 yüklü fakat mach 3 için post ekliyemedim
C:\Program Files\SolidCAM2014\Solidcam\Gpptool
diye bir klasör yok nasıl yükleme yapacağız acaba.
kendim "Gpptool" klasörünü oluşturdum fakat içine eklediğim post gözükmüyor.
nasıl eklemek gerekiyor.

Bu başlıkta yazılanları okumak zahmeti , sizi , sormak zahmetinden kurtarabilir.

Kazım abi ben ilk yaparken anlamamıştım.. ve yanlış yapmıştım.

Son düzenleme:
Kazım abi ben ilk yaparken anlamamıştım.. ve yanlış yapmıştım..

2013 de post içinde gömülü olarak var ben öyle görmüştüm.. ve sorunsuz çalışmakta..

Solidcam 2012 de benim eklediğim yer..

Solicam Setting ---user directory for cam parts..

tekrar settings den sonra default ayarlardan mach 3 seçersen her seferinde mach3 işaretlemek zorunda kalmazsın..

ilk yaptığımda olmadı 2 .de olmuştu..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri