Soft Starter Arızası

arkadaşlar elimde 2.2 -5 kw soft starter var bunu 2.2 kw motora bağladığım zaman çalışıyor fakat 5 kw motora bağladığım zaman 1 dk çalışıyor daha sonra ready konumuna geri dönüyor... ve plc tuch palede sürücü hatası görüyorum soft startırın arızası nereden kaynaklanıyo olabilir yardımcı olurmusnuz?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
2,2 - 5 KW soft starteri ben yeni duydum.Eğer böyle bir cihaz var ise,set değerlerini tam
olarak yapamamışsınız diye tahmin ediyorum.Bu tip cihazlar,genelde tek güç için üretilmek-
tedir.2,5-5 kw olduğundan eminmisiniz ?

Kullandığım ATV48 üzerinde de (230V 11KW), (380V 22KW) yazıyor. Alakası yok ama belki bir fikir verir.

2,2 kw ve 5 kw motorlar yıldızmı yoksa üçgen mi bağlı. Akım değerleri yüzünden sorun yaşıyor olabilirmisiniz? Birde yük altındamı kalkış yapıyorlar, eğer öyleyse max devir sayısına kaç sn de ulaşıyorlar?

Kullandığım ATV48 üzerinde de (230V 11KW), (380V 22KW)...
burada parantez içindeki veriler tek faz ve 3 faz kullanıma yönelik mi, yoksa ikisi de üç faz olup faz-faz gerilimleri 230 veya 380 volt olmasına göre mi yani burada cihazın nominal akımı sabit olmak koşuluyla iki gerilim dolayısıyla güce göre kullanımı söz konusu sanki...

arkadaşlar elimde 2.2 -5 kw soft starter var bunu 2.2 kw motora bağladığım zaman çalışıyor fakat 5 kw motora bağladığım zaman 1 dk çalışıyor daha sonra ready konumuna geri dönüyor... ve plc tuch palede sürücü hatası görüyorum soft startırın arızası nereden kaynaklanıyo olabilir yardımcı olurmusnuz?

Sanırım elindeki soft değil frekans konvertörü.Motor etiket değerlerini iyi kontrol etmeli ve ayarlarıda ona göre yapman gerek.

Slm. Genelde soft starterle motor kw araliklari fazla ise programlanabilir cihazlar oluyor. Mesela 7,5 - 15 kw emotron soft starlerler var birçok kez kullandım bu tip cihazlarda motor etiket değerlerini birebir girmek gerekiyor aynı motor sürücü gibi. veya otomatik motor tanıma fonksiyonu olabiliyor.

Marka ve model numarasını belirtiniz.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri