SMD CHİP SÖKÜMÜ

Öğretmen27

Profesyonel Üye

Evet. Aslında besleme kartlarındaki çok bacaklı entegreler de benzer teknikle sökebiliriz.
Bugün 40 seneden beri TV tamircisi bir komşumuz vardı. Adamın dükkanına gittim. Çok bacaklı entegreleri hangi teknikle söktüğünü sordum. Tabanca havyayla ısıtıp fırçayla dağıtıp temizleyip söktüğünü söyledi. Çok zor oldugunu işin ehli olmayanın yapamayacağını söyledi.

Bir çok pratik yöntem var hocam dilerseniz herkes deneyimlerini paylaşsın burada..

Mesela anten kablolarının içindeki ekranlama telleri var ya saçaklı 30 cm bir kablonun içi ve dışı çekilip bu tel çıkartılır. Sökülmek istenen entegrenin bacaklarının üzerine konulup havya ile ısıtılır. Eriyen lehim bu saçaklı tele yapışır. Çektiğinizde lehimin büyük bir kısmı temizlenmiş oluyor.

Kolay gelsin.

Evet bence de ustam. Herkes burada tecrübesini paylaşsın. Hatta video bekleriz.
Sn. @elektrofizikci duy sesimi. Her şeyi söküyorsun. Çok bacaklı entegrelerin sökümünün de videosunu yap. Aktar buraya.
Kombiden sonra son vasiyetimdir.:D

@elektrofizikci nerde kaldın kayıpsın :) var mı yakında fuar?
Abi çok yoğunum, nazar değdi çok geziyonuz diye diye :) bu yıl fuarları zor görürüz :)

Haftaya sınavlar var, işyerinde işler çok yoğun v.s. biraz boşladım işleri. sınavlar bitsin dönüşüm muhteşem olacak... :)

Allah c.c. daha çok versin, yardımcımız olsun :)

Yok mu entegre sökümü videosu hazırlayacak ustamız?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,226
Son üye
wanderfull

Yeni konular

Geri