Smart röle? elektrik tek yönde gidecek.geri gelmeyecek

veli125

Üye
merhabalar. dostlar örnek vererek soruyorum. catimizda ges var bazen yetersiz kaliyor.bu gibi durumlarda elimizde 20kw ups var. hatta vermek istiyoruz.ancak ups cikislarina elektrik geri gelip cihazi yakarmi. yada elektrik tek yönde gidecek.geri gelmemesi için koruma rolesi varmi.tvasiye bekliyorum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
GES sistemi DC dır.UPS çikisi AC dır. İkisini doğrudan birlestiremezsiniz. GES sistemi inverteri üzerinde UPS vs ekstra giriş varsa oradan birleştirme yapabilirsiniz. En iyisi böyle olur. Uygun bir invertor edinmelisiniz. Yeterli elektrik ve elektronik bilginiz varsa UPS çıkışını DC ye çevirip gerekli shotky diyorlar üzerinden birleştirme yapabilirsiniz.

GES sistemi DC dır.UPS çikisi AC dır. İkisini doğrudan birlestiremezsiniz. GES sistemi inverteri üzerinde UPS vs ekstra giriş varsa oradan birleştirme yapabilirsiniz. En iyisi böyle olur. Uygun bir invertor edinmelisiniz. Yeterli elektrik ve elektronik bilginiz varsa UPS çıkışını DC ye çevirip gerekli shotky diyorlar üzerinden birleştirme yapabilirsiniz.
cevabin için teşekkürler. ges de sadece panelden gelen ve inverter giriş kisminda dc akim var. inverterin çıkışı ac akım. ben inverter cikisi ile ups cikisi parelel bağlanacak.
örnek şöyle olacak. inverter çıkışı trifaze 10kw diyelim.
UPS trifaze 5kw yada 10kw diyelim. ben bunlardan gelen ile elektrik tuketecegim. ancak invertera verilen elektrik zarar vermiyor.ancak UPS sistemini bilmiyorum parelel bağlantıda UPS zarar görür mü bilmediğim için elektronikte kullanilan normal diyot benzeri bir koruma rolesi takarak UPS den elektrik cikisi olacak ama elektrik geri giderek ups zarar vermemesi lazim.
grupta geçmiş te baska bir arkadas akilli role tavsiye etmisti benim istediklerimi yaptigini karsiladigini soylemisti ama unuttum.
ters akim rolesi istedigim özelliği karsilamaz sanirim

Son düzenleme:
AC gerilim üreten, alternatör veya trafolar paralel bağlanabilir. Ancak paralel bağlantı şartları vardır. Bu şartlar sizin işte daha zor görünüyor.
Aklınızdan geçtiği gibi kolay bir şey değildir. O nedenle bu işi DC kısımda yapmanız mümkündür

solar inverter ref gerilimin üzerine cıkarak geri basıyor, daha doğrusu basıyor çünkü geri basarken ekstra bi şey yapmıyor normal basmayla geri basması fiilen aynı iş oluyor, on grid inverterde panel gücü müsade ettikçe ref gerilime hafif artı koyarak basar çünkü Şebeke sonsuz kabul edilebilir ancak siz kapalı bir devre oluşturup buraya bastırırsanız ya bir güç sınırı koymalısınız(bizim kullandıklarımızda vardı), yada bir gerilim üst sınırı koymalısınız(bu var mı bilmiyorum) yoksa aşırı voltaj oluşturup(pek sanmasam da) sisteme zarar verecektir.

UPS ler elektrik üreten araçlardan değildir. UPS'e de besleme vermek gerekir. Neyi nasıl yapmak istediğinizi net belirtmeniz lazım. Ges sisteminiz On grid mi Off grid mi? On gird ise şebeke mütlaka olması gerekiyor. bu durumda tüketiminiz üretiminizden fazla mı da yetersiz geliyor. Off grid de üretiminiz tüketiminizi karşılamıyor ilave güç mü olsun diye düşünüyorsunuz.Siz karalamada olsa yapmak istediğinizi çizip anlatmaya çalışın ki net bir şeyler söyleyelim.

Forum istatistikleri

Konular
128,214
Kullanıcılar
449,995
Son üye
osmanguney15

Yeni konular

Geri