Smart pad açılmıyor

veysel28

Profesyonel Üye
İyi akşamlar arkadaşlar.
Resimde gördüğünüz cocord smart pad çin malı.
Ne olduysa bilmiyorum fakat hiçbir şekilde açılmıyor.Power tuşuna 1dk basılı tuttum,ses açma kapama tuşlarına basılı tutarak açmaya çalıştım olmadı içindeki resimde işaretlediğim entegre şişmiş zerindeki değer okunmuyor.Manual ini nette aradım fakat bulamadım.Şimdi bana lazım olan ya kartın devre şeması veya o entegrenin değeri.Doğrusu entegredenmidir bilmiyorum ama şişkinliğinden arızalı olabileceğini düşündüm.Resim bendeki tabletin değil fakat aynısının tıpkısı. :) Bendeki TZX-713B V2.1

Son düzenleme:
Resim göremiyorum Veysel ve geçmiş olsun

Tesekkur ederim bulent abi unutmusum aksam eve gideyim yuklerim

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

[MENTION=83845]by lent[/MENTION] abi resim bu
27q4o0.png

İşaretlediğim parçe benim kartta şişmiş değeri okunmuyor.

bu fotoğraftan benim çıkarımım B628 oldu oda Step-up DC/DC Converter diye geçiyor eşleniğinin katalog bilgileri

Ekli dosyalar

• 201232917584773499.pdf
    299.5 KB · Görüntüleme: 1
bu fotoğraftan benim çıkarımım B628 oldu oda Step-up DC/DC Converter diye geçiyor eşleniğinin katalog bilgileri
Teşekkürler fotoyu çok aramıştım hepsinin kalitesi dşüktü burdan b628 görünüyo doğrudur.Sormak istediğim bir şey de şu bu converter pad in açılmasına mani olur mu yani o elemanın yanmış olduğundaki tahminim doğru mudur?Açılmamasının başka ne gibi nedenleri olabilir.

Temelden sorgularsak ;

Batarya voltajı kaç volt. on of switch ölçü aleti ile kontrol ettinizmi gerçekten kısadevre yapıyormu devre kartında voltaj izledinizmi sigorta dirençler var ise geçiriyormu ?

Tablet konusunda benim tecrübem yok ama şemalardan yola çıkarak şunu söyleyebilirim AXP209 power entegrenizde zarar görmüş yada arızalı parçadan dolayı çalışmıyor olabilir yanan parça bu entegreyle irtibatlı. Yanan parçayı söküp açmayı deneyin ses yada titreşim alıyormusunuz bunu sormamın nedenide B628 in 5v sağlayan converter olarak kullanılması ve bu gerilimin lcd ve usb de kullanılması.Eklediğim resim ve linklere bir göz atın.
a10.jpg

7-INCH-COLORS-2-CAM.jpg

Desmontando la tableta T703 con cpu A13 (Q8) | hugoenchina

Temelden sorgularsak ;

Batarya voltajı kaç volt. on of switch ölçü aleti ile kontrol ettinizmi gerçekten kısadevre yapıyormu devre kartında voltaj izledinizmi sigorta dirençler var ise geçiriyormu ?
Bataryayı ölçtüm 0 v idi daha sonra geçici olarak adaptörden aldığım uçlardan direkt olarak bataryaya verdim 10-20 sn gibi batarya voltajı 3.9 a çıktı power tuşuna bastım herhangi bişey olmadı power tuşunu kısa devre etmeye çalıştım ama çok küçük olduğu için başaramadım bu konuda yardımcı olursan sevinirim serkan usta.Kartta nerelerin voltajlarını ölçmem gerekli?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,221
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Geri