Siz hangi röleyi önerirsiniz ?

Teşekkür ederim

Tense rolenin min çalışma akımı 3mA dir yeni üründe -5A ve 6A algılama akım aralığı olacak bu önemli bir nokta bunu atlamamak gerek

min çalışma akımı telafi edilebilir ama güç analizinin telafisi yoktur aslında bu tür bir konu başlığı yerine güç analiz yöntemleri diye bir konuda güç analizinden bahsetsek teknik arkadaşlar için daha etkin olacağını düşünüyorum

Saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bende daha önceleri entes kulanıyordum fakar tadilat yapılıken taşoren fırma kael marka role takmiş önce itraz etim fakar özeliklerini görünce tamadedim kullanişlı bir role bir ay sonra bozuldu firmayı aradım fabrikasından hemen yenisini gönder diler güzel tarafı kondansetörleri kendi otomatik tanıyor ve hata oranı en duşuk role.Özellikle monofaze dengesiz yük dagilimi olan ve reaktif enerjileri her faz için bagimsiz olarak biriktiren elektronik kombi sayaçlarin bulundugu isletmelerde kompanzasyon, monofaze kondanasatör kullanilamadigindan dolayi klasik röleler ile saglanamamakta ve bazi durumlarda çaresiz kalinmaktadir. Bu sorunu asmak için uzun arastirmalarin ve gelisen teknolojilerin kullanimi ile VARkombi 3 faz enerji degerlendirmeli, reaktif güç kontrol rölesi, KAEL Elektronik tarafindan gelistirilmistir

arkadaslar role olarak entes 12 cs ama klemsan bu konuda biraz geç kalmış olsada onu yabana atmamakta fayda var gerçekten iyi bir roleye benziyor vede en kısa surede bi tane kullancam

bu zamana kadar kullandığım rölelerin için de en iyi röle entesin RG3 12CS bilgisayar haberleşmeli rölesi dir kullanmanızı tavsiye ederim

bu zamana kadar kullandığım rölelerin için de en iyi röle entesin RG3 12CS bilgisayar haberleşmeli rölesi dir kullanmanızı tavsiye ederim

Röle bir sihirbaz değil , entesi tak keyfine bak olayı olamaz çoğu tesiste...
Ona bakarsan Entes söküp Kael taktığım onlarca sistem var...
Haticeye değil Neticeye bakarım..

Son düzenleme:
mesut beye hak veriyorum benimde entes rg3 12cs'yi söküp kael veya tense taktığım çok yer oldu.
tense kullanım kolaylığı,enerji analizörlüğü ve çok küçük değerleri tanıtıp çalıştırmada oldukça başarılı.
mesela 80VAR'lık bir monofaz kondansatörü 250/5A akım trafosunda tenseden başka hiçbir röleyle kumanda edemezsiniz.
Kael'in ise son yazılımları oldukça başarılı ve mantıklı özellikle varkombi-pc
entes rg3-12cs nin ise çok fazla dejavantajı var.

selam arkadaşlar
Aslında rölelerin içerisinden çıkan kullanım klavuzlarını güzel bir şekilde okursak çoğu röle ile çoğu işletmeyi rahatlıkla kompanze edebiliriz.
Aslında burda ilk yapmamız gereken mantık yürütmektir.Türkiyedeki kaç işletme % 100 trifaze yüke sahip ,yüzde kaçı dengesiz ,% kaçı tristörlü sisteme ihtiyaç duyuyor vs vs
ikinci aşamada hangi röleyi hangi işletmede kullanabilirim,
Ve son aşama sistemin ihtiyacına göre kondansatör sıralaması.

Kısacası iyi röleden önce iyi bir teknik kullanıcı olursak çoğu röle ile çoğu işletmeyi rahatlıkla yapabileceğimize inanıyorum.

çok yüksek deyerdeki akım trafolarında bile en iyi hassasiyeti gösteren ve uygulamada verim alabildiim kael varko 12 yi önerirdim

kael marka rolenin kullanimi daha basit ve anlasilir,ben genellikle kael marka role kullaniyorum.Dengesiz yuklerde iyi verim aldim.

Arkadaşlar merhaba,

Klemsan'ın yeni ürünü REMO Q reaktif rölesini incelemenizi tavsiye ederim.

**TÜRKÇE MENÜ
**LCD EKRAN
**DİNAMİK KAPASİTE İZLEME
**ENERJİ ALALİZÖRÜ OLARAK ÇALIŞMASI
**SAYAÇ ÖZELLİĞİ VB. GÜZELLİKLERİ VAR.

Klemsan Elektrik ve Elektronik

hepinize iyi çalışmalar.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984