SINIR ANAHTARI İLE İLERİ GERİ

abicim sen o balığı nerde yakaladın be.2 kilo rakı içerim onunla.saygılar

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
abicim sen o balığı nerde yakaladın be.2 kilo rakı içerim onunla.saygılar

:rolleyes: Bir de o zaman o balıkla Porsuk Barajı kıyısında ziyafet vermek için o kadar adam aradım, bir kasa da rakı vardı, Samet çok geç söyledin bee... Bilseydim davet ederdim.:)

Devren çok karmaşık ve fazlalık var... istenen bu değil ki..! Bir de bu bağlantıya göre motor starttan sonra durdurmak istediğimizde nasıl duracak..? Devre start edildikten sonra M1 ve SÜREK kontaktörleri çekiyor, stop butonuna basınca durur mu, kontrol et.
ben elimde hazır bulunan bir devreyi verdim. bunu yapıp uğraşırsa zaten yapmak istediğinide rahatlıkla yapar diye düşündüm. yoksa neden faladan malzeme kullanayım. stop butonuna gelince stoba bastığında devre elbette durur. o fazlalıklarda nedir söyleyeyim. mesela motoru ortada durdurdunuz ee siviçler kenarda motorun nerde olduğunu nasıl anlıcaz bunun için tekrar bi başlangıç oluşturmak için motoru başlangıç (home) konumuna çekip tekrar başlatmak gerekli. fazlalıklarda bu yüzden. dediğim gibi devreyi sadece örnek açısından verdim.

ben elimde hazır bulunan bir devreyi verdim. bunu yapıp uğraşırsa zaten yapmak istediğinide rahatlıkla yapar diye düşündüm. yoksa neden faladan malzeme kullanayım. stop butonuna gelince stoba bastığında devre elbette durur. o fazlalıklarda nedir söyleyeyim. mesela motoru ortada durdurdunuz ee siviçler kenarda motorun nerde olduğunu nasıl anlıcaz bunun için tekrar bi başlangıç oluşturmak için motoru başlangıç (home) konumuna çekip tekrar başlatmak gerekli. fazlalıklarda bu yüzden. dediğim gibi devreyi sadece örnek açısından verdim.
sınır anahtarı ıle ılerı gerı devresının devresını ısteyen bı eleman mutlaka baslangıc sevıyesınde oldugu ıcın yardımcı olacaksak net ve anlasılır bı şema gondermemız gerekir .
arkadasımız bunu kasdetmiş

sınır anahtarı ıle ılerı gerı devresının devresını ısteyen bı eleman mutlaka baslangıc sevıyesınde oldugu ıcın yardımcı olacaksak net ve anlasılır bı şema gondermemız gerekir .
arkadasımız bunu kasdetmiş
madem öyle diyosunuz bendende amerikan normu olsun o zaman
proğramda pako olmadığı için siviç sembolüyle çizdim. umarım anlaşılır olmuştur.

k6hhr.png

Forum istatistikleri

Konular
128,229
Kullanıcılar
450,021
Son üye
eimqoeL

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri