Sigorta atıyor ve sadece bir odada elektrik kesiliyor.

Yok mu arttıran? 😄
Böyle bir tarihi sigortaları olan lojmanda anı su ısıtıcısı ile tesisat cortlatmışlığım var . Sonra özel linye çektim. Galvaniz su borusundan topraklama yaptım. Şu arkadaşın fotoğrafını görünce direk o günlere ışınlandım.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Böyle bir tarihi sigortaları olan lojmanda anı su ısıtıcısı ile tesisat cortlatmışlığım var . Sonra özel linye çektim. Galvaniz su borusundan topraklama yaptım. Şu arkadaşın fotoğrafını görünce direk o günlere ışınlandım.

Geçmiş olsun ,
O zamanlarda lojmanda kakr yoktur herhalde .

Önce ocakta kaynatma su ile .
Gerisi ani su ısıtıcısı ile yıkanmaya devam ( diken üzerinde ) diye düşünüyorum .

Anı su ısıtıcı tavsiyelerinizden faydalanmak isteriz .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla...

Bu evin topraklamasinin ve kacak akim rolesinin dahi olmadığı ( sigortaların yaşı itibariyle tahminen olsa da çalışmıyor olabilir ) çok belli . Gır gır olsun diye sana yeni ev bak diye söylemiyorum . Yangın bile çıkma ihtimali var bu tip çok eski tesisatlarda.
Abim Ustam anlayan anlar ilk mesajın kıymetini, açıklama yapmaya tenezzül etmem. Ha durumu iyidir tesisatı yenileme masrafına cüret eder o zaman detaya girilir.

Geçmiş olsun ,
O zamanlarda lojmanda kakr yoktur herhalde .

Önce ocakta kaynatma su ile .
Gerisi ani su ısıtıcısı ile yıkanmaya devam ( diken üzerinde ) diye düşünüyorum .

Anı su ısıtıcı tavsiyelerinizden faydalanmak isteriz .

Kolay Gelsin . Sağlıcakla...
Fayda zarar terazisinden belki yıkanmamak belki daha akıllıca olur .

Fayda zarar terazisinden belki yıkanmamak belki daha akıllıca olur .

123.png

Bizim memlekette bu tip sobalardan çok kullandık 90 li yıllarda. Birde şamandıralı genleşme tankları olurdu . Isındı mı kazan güp güp hoplamaya başlardı. Valide hatun bu sesi duydu mu çocuklar sırayla banyoya diye bağırırdı. Sıcaktan cehennem gibi ısınmış banyoda yeşil sabunla hatır hatır yıkanır tertemiz olurduk . Şampuan nerede , duş başlığı nerede . Şimdiki banyoların araba yıkama tesisinden farkı yok .

insanlar rahata kolay alışırlar ve o zorluklara veya şartlara dönmek istemezler. şimdikiler ocakta çay demlemeye bile sabırları yok. bu arada ben hala bununla çimiyorum. kazanda odun ateşinde su ısıtıp banyo yaptığım günleri ben unutmadım
1688205091181.png

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri