Siemens LOGO PLC Diyagram Hakkında Yardım

Merhabalar elimde bu şekilde bir diyagram bulunmakta fakat bu diyagramı logoya ethernet kablosu yardımı ile bağladığımda programda yüklenme adına herhangi bir sıkıntı olmuyor fakat makinaya start veremiyorum program çalışıyor görünüyor fakat herhangi bir hareket olmuyor burada eksik nokta neresidir bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim
Screenshot_4.png

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhabalar elimde bu şekilde bir diyagram bulunmakta fakat bu diyagramı logoya ethernet kablosu yardımı ile bağladığımda programda yüklenme adına herhangi bir sıkıntı olmuyor fakat makinaya start veremiyorum program çalışıyor görünüyor fakat herhangi bir hareket olmuyor burada eksik nokta neresidir bilen birisi yardımcı olursa çok sevinirim
Ekli dosyayı görüntüle 93562

programı gönderirseniz incelemek isterim.

Hocam buyrun

Ekli dosyalar

• Circuit Diagram2.rar
    13.8 KB · Görüntüleme: 11
siemens logo'da donanım versiyonları önemli. hazırladığınız programı yuklerken logo versiyonuyla uyuşması gerekiyor. elinizdeki logo'nun tam modelini verebilirseniz bi karşılaştırma yapabiliriz.

Hocam versiyon v8.3 cihaz ise siemens logo rce 230
Kurulum konusunda herhangi bir sıkıntı olmadı programlar yüklendi fakat start veremiyorum program başlamış görünüyor cihazlar harekete geçmiyor

Hocam versiyon v8.3 cihaz ise siemens logo rce 230
Kurulum konusunda herhangi bir sıkıntı olmadı programlar yüklendi fakat start veremiyorum program başlamış görünüyor cihazlar harekete geçmiyor

hardware'de logo! 8.3 seceneğini işaretleyip programı tekrar yukleyin lütfen.

logo 1.png

Çalışmama sebebi bu mudur hocam makinaya şuan yakın değilim ilk fırsatta deneyeceğim
Yükleme yaparken I8 ve I9 bağlantılarını silmeden yükleme yaptırmıyor herhangi bir problem var mı hocam o kısımda

Çalışmama sebebi bu mudur hocam makinaya şuan yakın değilim ilk fırsatta deneyeceğim
Yükleme yaparken I8 ve I9 bağlantılarını silmeden yükleme yaptırmıyor herhangi bir problem var mı hocam o kısımda

siz belirtince farkettim I8 ve I9 girişlerini programa eklemişsiniz ama kullanmamışsınız. bunları kullanmadığınıza göre silmelisiniz.

Deneme yaptığınızda online test sırasında herhangi bir arıza gözükmüyor yani doğru mu anladım sıkıntımız sanırım sadece 8.3 yapmak gibi görünüyor anladığım kadarıyla ayrıca destekleriniz için çok teşekkür ederim.

Deneme yaptığınızda online test sırasında herhangi bir arıza gözükmüyor yani doğru mu anladım sıkıntımız sanırım sadece 8.3 yapmak gibi görünüyor anladığım kadarıyla ayrıca destekleriniz için çok teşekkür ederim.

ilk fırsatta programı logo'ya yukleyip gözlemimi buradan paylaşırım. siz V8.3'ü bi deneyin nasıl bi sonuç alacaksınız merak ediyorum. ayrıca çıkışlarınız fazla harici bi input-output bloğu kullanıyorsunuz değil mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri