Siemens kumanda şemalarından anlayanlar bi bakabilirmi?

spyx..

Üye
Arkadaşlar siemensin projeleriyle pek içli dışlı olmadım. Ancak birileri tarif ederse anlayabiliyorum. siemens bana arızayı bulmamda yardımcı olması için pdf döküman gönderdi. kumanda devresi. orta gerilimle çalışan kondansatörler üzerindeki basınç kontağının kumanda devresinde açma-kilit devresi var.
Arıza şu: kondansatör kesici şalterleri devreye girmiyor. onu bulacam. şimdi bu projede otomat hangisi klemens grupları,kablo uçları, v.s yani kısacası projeye bakarak içindeki rumuzların harflerin sayıların ne anlama geldiğini üzerinde işaretleyerek biri açıklama yapabilirmi? Yani klemens grubu,otomat,kontaktor kontak ucu, bobin ucu v.b.

Moderatör tarafında düzenlendi:
200-300-800'lü serilerle giden sayılar kablo kodlama plastiklerinin numarasıdır, hangi kablonun nereye gittiğini takip edebilmek için. -X ile belirtilen kodlamalar klemens numaralarıdır. A1-A2 kontaktör-röle bobin uçlarıdır, onlara ait kapalı ve açık kontakları herhalde söylememe gerek yok.
klemens kodu üzerinden Kablo numaralarını takip ettiğinde neyin ne olduğunu zaten göreceksin.

200-300-800'lü serilerle giden sayılar kablo kodlama plastiklerinin numarasıdır, hangi kablonun nereye gittiğini takip edebilmek için. -X ile belirtilen kodlamalar klemens numaralarıdır. A1-A2 kontaktör-röle bobin uçlarıdır, onlara ait kapalı ve açık kontakları herhalde söylememe gerek yok.
klemens kodu üzerinden Kablo numaralarını takip ettiğinde neyin ne olduğunu zaten göreceksin.

Cevabın için teşekkürler.
peki 20L+ 20L- , kontaktör kontak uçlarındaki +B /Z7.5, -Q1-S3 nedir?

toad tam olarak nedır ? anlatabılırmısınız tam olarak ne işe yarar olsa ne yaparsınız gıbı... tesekkurler yanlış yere yazdıysam kusura bakmayın

toogle nın işlevını anlatabılırmısınız

Cevabın için teşekkürler.
peki 20L+ 20L- , kontaktör kontak uçlarındaki +B /Z7.5, -Q1-S3 nedir?

Kardeş dökümanını indiremedim ama genelde S'ler anahtarlar için kullanılır, Q'lar iste W otomatlar için kullanılıyo. scorpion eyes arkadaş da çok güzel açıklama yapmış sağolsun. Projeyi takip edersen iyi olur

Forum istatistikleri

Konular
128,386
Kullanıcılar
450,272
Son üye
berkay31421

Yeni konular

Geri