Sese Duyarlı Led Hakkında Sorularım var

kkkjj

Üye
Merhabalar. Benim elimde tip31 transistör ve led ler( Şerit Led Değil) bulunmakta. Benim bir kaç sorum olacak.

• Kaç ledi aynı anda kullanabilirim?
  • Direnç bağlamam gerekiyor mu?
  • Ledler paralel mi olmalı seri bağlantılı mı?
  • Bunları bir jaka bağlamak yerine mikrofon kullansam aynı işi görür mü ?
  • Şerit led kullanacak olursam 9v pil ile ve dirençsiz olarak kaç metreye kadar kullanabilirim?
  • Yada kaç ledi aynı anda seri/parelel olarak bağlayabilirim.

9 Volt pil kullanıyorum. Elimde beyaz, mavi, kırmızı led bulunmakta.

Cevaplarsanız Çok Sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Merhabalar. Benim elimde tip31 transistör ve led ler( Şerit Led Değil) bulunmakta. Benim bir kaç sorum olacak.

• Kaç ledi aynı anda kullanabilirim?
  • Direnç bağlamam gerekiyor mu?
  • Ledler paralel mi olmalı seri bağlantılı mı?
  • Bunları bir jaka bağlamak yerine mikrofon kullansam aynı işi görür mü ?
  • Şerit led kullanacak olursam 9v pil ile ve dirençsiz olarak kaç metreye kadar kullanabilirim?
  • Yada kaç ledi aynı anda seri/parelel olarak bağlayabilirim.

9 Volt pil kullanıyorum. Elimde beyaz, mavi, kırmızı led bulunmakta.

Cevaplarsanız Çok Sevinirim
9 v ile o ledler iki dakika yanar 3.6 v olması lazım üç tane aa pilde kullanabilirsiniz tabi led sayısıda önemli adaptör filan kullanacaksanız led başı 20 ma hesaplayıp adaptör alabilirsiniz 20 led için 3.6v 5w adaptör işinizi görür unutmuşum 9 v ile direnç kullanmanız gerekir 3.6 v ile gerekmez bağlantısı için ise bir led in eksisinden diğer led in artısına gelecek şekilde şerit led kullanırsanız 12 v lazım 9 v ile sönük yanar kaç metreye gelince adaptör kaç w ise metresi 4.8 w harcar şerit led in

12 Volt pile 5v regülatör bağlayıp kullanırsam olur mu peki ? Olursa kaç adet led bağlayabilirim.

12 Volt pile 5v regülatör bağlayıp kullanırsam olur mu peki ? Olursa kaç adet led bağlayabilirim.
olur ama 5v de yükek gelir ledlerin ömrü yarı yarıya düşer o ledler için 3.6 v ye ihtiyaç var ayrıca kaç led bağlayacağınız adaptörün gücüne bağlı. kaç watt olduğu adaptör üzerinde yazmıyorsa volt la amperi çarpın mesela 9v 1.2 ma =1.08watt kısaca 1 watt
diyelim tahminim elinizdeki adaptöre 30 kadar led bağlanır

Şerit led kullanmaya başladım hocam. Şimdi bir sorum olacak jak yerine Microfon kullansam olur mu

microfon olmaz çünkü ses girişidir size ise ses çıkışı lazım kolay gelsin

Bu işlemin Ses girişiyle yapabileceğim başka bir devre şeması var mı acaba . Araba için yapmayı düşünüyorum ancak Ses çıkışı bulamam arabada o yüzden.

Bu işlemin Ses girişiyle yapabileceğim başka bir devre şeması var mı acaba . Araba için yapmayı düşünüyorum ancak Ses çıkışı bulamam arabada o yüzden.
microfona nasıl olsun hadi oldu diyelim bu sistem enerji ile çalışır seste enerjidir
led in jack ını microfon girişine bağlayayım diye düşünüyorsun ama ne enerji var ne birşey nasıl çalışsın sistem teyp ses çıkışından alman lazım ya hoparlörden bağlaman lazım yada teyp kızağının oradan kablo çıkarman lazım

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri