Ses entegresini paralel bağlasam ne olur?

Arkadaşlar Selam. Bugün ses sistemimin entegresi patladı. Sipariş verip yenisini takıcam. Entegre TDA2030A. Ben buraya tek entegre yerine 2 tane entegreyi paralel bağlasam olur mu acaba.

Amaç nedir? Daha çok ses çıksın diyemi yoksa bir daha yanmasın daha güçlü çalışsın mı?

daha fazla güç almak ise TDA2030 entegresini köprü modda bağlamalısınız. Nasıl derseniz aşağıdaki şemada olduğu gibi.

Diğer türlü paralel bağlamayı önermiyorum.

tda2030-bridge-amplifier.jpg

Amaç nedir? Daha çok ses çıksın diyemi yoksa bir daha yanmasın daha güçlü çalışsın mı?

daha fazla güç almak ise TDA2030 entegresini köprü modda bağlamalısınız. Nasıl derseniz aşağıdaki şemada olduğu gibi.

Diğer türlü paralel bağlamayı önermiyorum.

tda2030-bridge-amplifier.jpg

Aslında sesi gayet tatmin edici. Zaten bu entegre subwoofer'ın. Benim amacım biraz daha sağlam olsun istiyorum. Bunun için başka bi önerin varmı?

Eğer sürekli entegre yanıyor ise başka bir sorun vardır. Entegrenin beslemesi kötüdür AC kaçırıyordur hoparlörde kısa devre yada kablolamada kısa devre olabilir. Aldığınız entegre kalitesiz ürün olabilir kondansatörler kurumuş olabilir.

Çıkış entegresi ilk defa yandıysa bence yeni bir entegre alıp düzgünce takmanızda sıkıntı yok. Yine düzgün çalışacaktır.

Kolay gelsin.

anfiyi alalı 3 gün oldu. ben subwoofer çıkışına basit bi vumetre yaptım. haliyle sökülüp işlem yapıldığı için garanti dişi oldu. entegrenin yanma sebebi yaptığım vumetre olabilirmi. Yaparken transistörün B ucuna direnç atmadım.

NpP3Aa.gif

transistörü dirençsiz süremezsin oda yanar vumetreyi sök ne marka,model?

transistör kısa devre yapıyor ondan yanıyor sök onu zaten transistörleri beyz'ine direnç olmadan süremezsin yanar...
elektronikten anlamıyorsan yapma demem diyenler çıkar ama...

bendeki bu subbass yerde ön kolonlar monitörün altında müzik için iyi de konuşma ve müzik varsa konuşma sesi zayıf kalıyor...

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri