Sensörler

FarukEmin

Üye
Arkadaşlar sorum basit elimde sensör var ve bir plc modeli arıyorum bunlardan veri alıp basit bir lambayı yakmam bile bu çok iyi bir ilerlemedir yardımcı olur musunuz?
(Çok bir bilgim yok fakat araştırma ile çoğu şeyi öğreniyorum)

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
siemens s7200 yazılımı kolay temin edebilirsen birçok şeyi yapabilirsin

Arkadaşlar sorum basit elimde sensör var ve bir plc modeli arıyorum bunlardan veri alıp basit bir lambayı yakmam bile bu çok iyi bir ilerlemedir yardımcı olur musunuz?
(Çok bir bilgim yok fakat araştırma ile çoğu şeyi öğreniyorum)

Elinizdeki sensörün tipi nedir. Ona göre bir plc yada akıllı röle önereyim size.

Tam bilgim yok fakat gidip inceledim bir atölyede çalışma sistemlerini çözmeye çalışacağım sensörler metale duyarlı olan renk ve sayıma yarayan sensörler.Kusura bakmayın çok anlaşılır biçimde konuşamıyorum.

Büyük ihtimalle Pnp endüktif sensördür bir akıllı röle ile 24VDC Logo yada 24VDC Zelio ile çalışmanızı öneririm.

Faruk bey yardımcı olabilmek için kullanacağınız sensörün üzerindeki yazıları veya sensörün resmini paylaşırsanız size yol gösterebiliriz.

Eklemeyi unutmuşum 3 çıkışı var siyah kahverengi ve mavi nasıl bağlayacağımı nereye bağlayacağımı gösterebilecek var mı?
DRg8WZ.jpg
5k6oED.jpg
PoJY26.jpg
1kO2Z5.jpg
MyAPB9.jpg

bu linki izleyiniz.çok iyi bi video..plc ye sensör bağlantısını anlatıyor.

burada bahsedilen çıkışları plcmin üzerinde bulamıyorum izledim videoyu

https://www.google.com.tr/search?q=...1ZfAg9&biw=1920&bih=919#imgrc=o7tP6OyRCkcLhM:

bu linkteki değil mi hocam sizin plc niz. dc / dc / dc model plc.görülen klemenslerden ilk basştaki iki tanesi plc nin dc besleme girişleri.3.klemens toprak.4.ve 5 .klemens ise sizin inputlarınız için yapacağınız + ve - besleme klemensleri.

4. ve 5. klemensleri kullanarak sensörün beslemesini yapınız.sensörün sinyal çıkışının mesela i0.3 e girdikten sonra , 6.klemens olan 1M ( ortak uç ) e 5.kelemnsten ( - ) bi jumper koyun.

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,215
Son üye
THORRR

Yeni konular

Geri