emperorr

Üye
Beyler elinde schneider in bms sistemleri hakkında detaylı Türkçe dökümana sahip olan var mı? özellikle Hvac uygulamanlarında kullanılan VMX hakkında aslında;
Vista:programlama için kullanılan program.
Menta:programlama şekli.
Xenta:Kullanılan modullerin(PLC)lerin genel adı.
Fakat bunların hakkında daha detaylı Türkçe dökümanlara ihtiyacım var,yardımcı olursanız çok sevinirim.:D

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bulman biraz zor. bina otomasyonu işinde bilgi şirkette uygulamalı eğitimle veriliyor dökümanla falan uğraşan olmaz sürekli versiyon değişimi falan... olsada şirket dışında dağıtmaz, heleki piyasanın düşmeye başladığı şu zamanlarda. S7200 değilki bu. dükkansız, vergisiz, personel masrafsız bir rakip istemez kendisine. yanlış anlama senin amacın farklı olabilir tabiki ama olay bu.

bulman biraz zor. bina otomasyonu işinde bilgi şirkette uygulamalı eğitimle veriliyor dökümanla falan uğraşan olmaz sürekli versiyon değişimi falan... olsada şirket dışında dağıtmaz, heleki piyasanın düşmeye başladığı şu zamanlarda. S7200 değilki bu. dükkansız, vergisiz, personel masrafsız bir rakip istemez kendisine. yanlış anlama senin amacın farklı olabilir tabiki ama olay bu.

hmm dogru söylüyorsun bende sadece bilgi edinmek istiyorum aslında:) peki senin konuya olan hakimiyetin nedir?:D

Risk almadan ben dökümanı buluyum , okuyum, öğrenmeye çalışıyım, olmazsa canım sağolsun diye düşünüyorsun. Böyle olmuyor maalesef. Risk alıp para verceksin yatırım yapcaksın, programı satın alacak sektöre gireceksin. Sonra yapabilirsen iş alıp uygulamayla hem para hem deneyim kazanacaksın.

Benim çalıştığım yerde AG panoları yapıyoruz. BMS Scada'sı yapılacaktı bir otelin. DDC panolarını biz yaptık. Sahadan alınan tüm parametreleri klemenslere yazdık. Dolayısıyla ne nasıl yapılıyor az çok fikrim var. Fakat bu bir işe yaramıyor. Yukarıdaki paragrafta anlattığım olay...

Bilgi birçok kişi tarafından bilinirse ve uygulamaya çevrilirse onun para değeri azalır.

TAC yi 3 yıldır kullanmıyorum, bir iki yeni cihaz dışında değişiklik yok şu an. sürekli kullandığım DDCler sauter ve digicontrol. 6 yılda ne kadar hakimiyet sağlanırsa o derece hakimim.

Forum istatistikleri

Konular
128,311
Kullanıcılar
450,148
Son üye
AİŞTAR

Yeni konular

Geri