santrifüj kondansatör bağlantısı

Cikardigin 4 uclu kondansotor nasıl bağlıydı şundan soruyorum acaba butunlestirilmis iki adet kondansotormu bu .yoksa benim bildiğimden kondansotor notre seri bağlanır
HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Cikardigin 4 uclu kondansotor nasıl bağlıydı şundan soruyorum acaba butunlestirilmis iki adet kondansotormu bu .yoksa benim bildiğimden kondansotor notre seri bağlanır
HTC Sensation Z710e cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

ucundaki 4 metal uçtan 1 tanesi boştaydı..tahminin diğer iki uç birbirine köprülü olması lazım...diğer uç zaten motora direkt gidiyor....köprülü olan nötr ile bağlantılı ve diğer uc zaten direkt motora gidiyo...buna göre 2 kablosu olan kondansitörün bağlantısı vermiş oldugum resimdeki gibi olması lazım... dalgıç pompalarda monofozede eminim bu şekilde bağlanıyo... bunda da emin olmak için soruyorum...

arkadaşlar cevap verecek yok mu?

Konu üzerinden zaman geçmiş ama ben yine resimle göstereyim.
motor.jpg
1 ve 2 numarlı uçları ana sargı uçları, 3 v 4'ü de yardımcı sargı uçları olarak kabul edelim. Bir ana bir tane de yardımcı sargı ucunu birbirine bağlıyoruz. Daha sonra kala uçları kondansatöre bağlıyoruz. Elektriği de bir kabloyu birbirine bağladığımız uca, diğerini de kondansatöre bağladığımız ana sargı ucuna bağlıyoruz ve işlem tamam. Yönü değiştirmek için de 3 ve 4 numaralı uçların yerini değiştirmen yeterli.

Konu üzerinden zaman geçmiş ama ben yine resimle göstereyim.
Ekli dosyayı görüntüle 12283
1 ve 2 numarlı uçları ana sargı uçları, 3 v 4'ü de yardımcı sargı uçları olarak kabul edelim. Bir ana bir tane de yardımcı sargı ucunu birbirine bağlıyoruz. Daha sonra kala uçları kondansatöre bağlıyoruz. Elektriği de bir kabloyu birbirine bağladığımız uca, diğerini de kondansatöre bağladığımız ana sargı ucuna bağlıyoruz ve işlem tamam. Yönü değiştirmek için de 3 ve 4 numaralı uçların yerini değiştirmen yeterli.
çok teşekkürler sayın gsahmet56 çok bekledim bu cevabı...iyi ki yazmışsınız teşekkürler....

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri