Samsung buz dolabının alt kısmı soğutmuyor

joker__

Üye
Merhaba arkadaşlar 2012 yılında aldıgım samsung RT59QBPN model buzdolabımım alt kısmı soğutmuyor üstteki derin dondurucusu sorunsuz çalışıyor içindeki soğukluk ayarını en soğuga getirdim yine aynı acil yardım arkadaşlar
32cac97bc59d7756b2879c5704100a90.webp

50af7376bd678abe0f2256c17c2d2a1b.webp
41e5ba04a8357e25e24db0deabb840a5.webp
1b630e6022828540c96695a4e7c420fe.webp

S60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst kisimla alt kısım arasında bir hava kanalı vardır. Bu kanal belli bir zaman sonra buz ile tamamen kapanıyor. Bundan sonra alt kısmı sogutmuyor. Bunun için buzdolabını boş zaman da içini boşaltıp fişini çekerek üst kısmın tamamen erimesini bekleyip hava kanalının açılmasıni sağlayın

Üst kisimla alt kısım arasında bir hava kanalı vardır. Bu kanal belli bir zaman sonra buz ile tamamen kapanıyor. Bundan sonra alt kısmı sogutmuyor. Bunun için buzdolabını boş zaman da içini boşaltıp fişini çekerek üst kısmın tamamen erimesini bekleyip hava kanalının açılmasıni sağlayın
Çok teşekkürler boşaltıp deneyeceğim havada üflemiyo alt kısıma sanki dolap hiç eskiden üflüyordu

6a6af57e06c29ceb743ff7ef7dd17c20.jpg
e5afaccca2d173046848da4c6b39f666.jpg

Abi dolabı boşalttım fişini çekip kapaklarını açık bıraktım ne kadar süre böle bırakmalıyım buzlanma karlanma yok derindondurucu kıamında

Benim eski Siemens buzdolabı vardı. Yılda 1defa bu şekilde yaparak sorunu cozuyordum. 1gunden fazla bekliyordum

iKİ ÜÇ GÜN beklemen gerekiyor. Bütün aksamlar normal ısıya ulaşmalı, veya saç kurutma makinesi ile zamanı kısaltabilirsin.

Dün 5 altı saat beklettim alt bölüme biraz su aktı çalıştırdım yine soğutmadı alt kısmı akşam nette araştırdım en az 48 saat beklemeliymiş bunun üzerine sabah tekrar çekip kapakları açtım bekleyip göreceğiz kapak açıkken kapak şartelerine basıncada fan sesi geliyor fanda çalışıyor inşallah kanalları donmuştur nette sölenene göre fan seside geliyosa kanallarda eriyip tıkanıklık gittiyse rezistans tanda oluyormuş inşallah değildir nete birde komprasörün yanında atık su kabının olduğu söyleniyor bu boru tıkanırsada alt kısmı soğutmuyormuş bu buzdolabındada bu varmıdır arkası saçla kapalı komple açıp kontrol etmelimiyim?

Evet tahliye borusu vardır. Dolabın arka alt kısmında bulunmaktadır. Rezızstans kolay kolay bozulmaz buzluğunu çatal çakı vb gibi şeylerle kazılırsa ancak delinir oda gazın boşalmasına neden olur. Dolap sürekli çalışır. Birde dolabın arkasında ısınan rezistans vardır. Şimdiki dolaplarda genelde kapalı kısımda olmaktadır.
Su deposu motorun üstünde yapışık gibi durmaktadır. Çekince geliyor.

Evet bu gece taktım fişi dolap düzeldi çok sağolun teşekkürler ama bu olmadan önce yani alt kısım komple soğutmayı kesmeden önce alt kısım aşırı soğutuyordu en kısığa aldığım halde alt kısımdaki yoğurt ve süt buz tutuyordu inşalllah aynısını yapamaz

Forum istatistikleri

Konular
128,134
Kullanıcılar
449,853
Son üye
Megaronn

Yeni konular

Geri