Sabit kondansatör hakkında

telemcii

Üye
Arkadaşlar 2000 kva trafomuz var. Çektiği akım faz başına 200 amper civarında kuru tip bir trafo lakin uzun zamandır ses yapıyor. Sargılar sararmış gibi. Üzerindeki soğutucu fanlar devamlı çalışıyor.. sargı sıcaklığı 65 derece.Kompanzasyon odasında sabit kondansatör var off durumda açmalı miyim karar veremedim..enduktif yüzde 5 kapasitif yüzde 3 şu anda ekte fotoğraf gönderdim. bobinli olan nedir tam anlayamadım
Arkadaşlar 2000 kva trafomuz var. Çektiği akım faz başına 200 amper civarında kuru tip bir trafo lakin uzun zamandır ses yapıyor. Sargılar sararmış gibi. Üzerindeki soğutucu fanlar devamlı çalışıyor.. sargı sıcaklığı 65 derece.Kompanzasyon odasında sabit kondansatör var off durumda açmalı miyim karar veremedim..enduktif yüzde 5 kapasitif yüzde 3 şu anda ekte fotoğraf gönderdim. bobinli olan nedir tam anlayamadım

Ekli dosyalar

• IMG20240118093335.jpg
    IMG20240118093335.jpg
    105.4 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG20240118090435.jpg
    IMG20240118090435.jpg
    199.4 KB · Görüntüleme: 28
  • IMG_20240118_100228.jpg
    IMG_20240118_100228.jpg
    145 KB · Görüntüleme: 28
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Bu trafo değil ki harmonik filitre

Sami ustam akım trafosu ve kompanze pano odanın diger ucunda.. Sabit kondansatör trafodan gelen hat üzerinde bağlantıları yok gibi görünüyor. Sabiti devreye aldığımda 200 amper çekiyor ise sistem 230 ampere kadar çıkıyor.. Aklıma takılan şu trafonun ses yapması yada sargılar ısınması sabit kondansatörün off durumda olması ile ilgili olabilir mi

Sami ustam akım trafosu ve kompanze pano odanın diger ucunda.. Sabit kondansatör trafodan gelen hat üzerinde bağlantıları yok gibi görünüyor. Sabiti devreye aldığımda 200 amper çekiyor ise sistem 230 ampere kadar çıkıyor.. Aklıma takılan şu trafonun ses yapması yada sargılar ısınması sabit kondansatörün off durumda olması ile ilgili olabilir mi

Sabiti niye atıyorsun sisteme resmini attığın şey trafo değil ihtiyaç nedir, niye ısrarla sabit atma gereği duyuyorsun sorun nedir sen ne yapmak istiyorsun net olarak açıklarsan daha uygun cevaplar alabileceksin.

Video yükleniyor mu foruma acaba video çeksem daha iyi anlatabilirim..
Tesisin trafosu sesli çalışıyor sebebi ne olabilir onu merak ediyorum ustalarım.. sargı sıcaklığı 65 derece civarında normal mi acaba sabit kondansatör ile ilişkisi var mı onu merak ediyorum.

-Sıcaklık normal,
-Sesin,kondansatörle ilgisi yok,
-Trafo,yenimi ses yapmaya başladı ?
-Trafonun tipi ne ? Hermetik / kuru ?
-Daha önceki vecaplar,neden yeter -
siz geldi ?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye