SAĞIRLAR İÇİN TELSİZ

errsoy

Üye
merhaba arkadaşlar. ,

ben bir konuda sizin yardım ve fikirlerinizi almak istiyorum. kuzem ve eşi, sağır ve dilsiz. birde 3 aylık bebekleri var. bebekllerinin gece ağladığını duyabilmeleri için bir sistem tasarlamam gerrekiyor. aslında böyl bir telsiz takımı mevcut. bebek ağladığında ebeveynlerin yanındaki diğer telsiz titreşimle ebeveynleri uyandırıyor.ancak bu telsiz bizim araştımalarımıza göre şu an sadece almanyada satılıyo . tabii biraz fazla bir fiyattan.bu konudaki fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.,
benim aklımda bir sistem var ama olurmu bilmiyorum onuda sizlerle paylaşmak istedim.
piyasada satılan ebeveyn-çocuk telsiz takımındaki telsizin bir tanesinin hoparlörünü iptal edip ,hoparlöre gelen çıkışın voltaj veya sinyalini yükseltip 12volt bir role çalıştırabilirsek ve bu rölenin ayaklarından da 220 volt geçirip bu 220 voltu ebeveyn yatak baş ucuna monte edilmiş bir viblatör(titreşim) motoruna bağlarsak bu sistem olumlu sonuç verirmi. bu konudaki fikirlerinizi ve projelerinizi bekliyorum arkadaşlar....

hoprler cıkısına role baglamak pek mantikl degil bi compartor baglayip cikis genligine gore cikis almak daha mantikli

Bende buna yakın birşey arıyorum, cep telefonu için.
İşyerinde cep telefonunu koyduğumuz yerden uzaklaşınca zili çaldığında duyulmuyor.
Sabit telefonun zil sesini yükselten sistem çok güzeldi heryerden duyuluyordu.
Sabit telefonu kapatınca o sistemi de iptal ettik.O na benzer ilave bir sistemle cep telefonunun zil sesini yükselten bir sistem varmıdır, ne dersiniz?

220 volt motoru napacaksın anlamadım yatağı yerinden sallamaya gerek yok hoporlor yerine cep telefonu titrşim motoru tak gerekiyosa iki tane tak küçücük bişey zaten yastığınn altına koysunlar rahat bişekilde hissederler hiç bişeyle uğraşmana gerek yok ama sinyalin cinsi hakkında bi bilgim yok belki bi devre isteyebilir

merhaba bende uzun zamandır düşünüyorum ama uygulamaya gecemedim ..bu cihazların sinyal çıkış ucuna bir veya 1 transistçr bağlayarak 12v bir motoru yatagın altına bağlayarak yapılabilir ..tabi motor ucunda asimetrik yarım bir ağırlık koyarak bu motoru ucuna bağlıyacağınız seyi cep telefonlarının titreşim motorlarına bakabilirsiniz.....saygılar...

teşekkür ederim arkadaşlar.dediğiniz gibi cep telefonu titreşim motoruyla deneyeyim. eğer yeterli gelmezse ona göre değişik fikirler üretebiliriz .

bu konu uzerıne çalışalım ama sonuçta kaç kişi alır bu cihazı bebek telsızı bu mantıklı olmıyacak nışey değıl bebek odasındakı seslerı algılayıp anne baba ebeveynlerın yanında bır tıtreşım cihazı koyarak sorun çozulur 10 kişi muşterı çıkacağını bılsem yaparım:)

benim amacım bu işin ticaretini yapmak değil.sadece duymayan ve konuşamayan bir anne ve babanın gece çocukları ağladığında uyanıp çocuklarıyla ilgilenmesini sağlamak.böyle bir cihaz şu an türkiyede yok.almanyada satılıyor ve pahalı.ayrıca buna hitiyacı olan sağır ve dilsiz kaç ebeveyn vardır kimbilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,259
Kullanıcılar
450,081
Son üye
halefly

Yeni konular

Geri