S7_300 ile pozisyon kontrolü hk.

Encoder degerini okumuyacaksın aktuel pozizyonu sana profibustan vericektir.
0 ile 100 arası ölçü belirlediğinizi varsalım 50 yazdığınız zaman 50 pozizyonuna gidecektir. 0 noktasınada bir home sensörü ile betimleyebilirsiniz.Linkteki proje dosyasını incelerseniz yanıtlar kendilinden cıkacaktır.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hocam linkte zaten s7300 proje dosyası mevcut incelersen konu kendilinden halolur.

Sayın hocam programı inceledim.Bu iş bu kadar karışıkmı.Bu şekilde bir program yazmam neredeyse imkansız.

işte bu noktada actual değeri nerden okuyacaz.Nasıl bir adresten.Mesela PIW gibi mi

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sayın Hasan bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Size birde genel bir soru sormak istiyorum.Bir proje için loadcell indicatör kullanıcam ve pforibus üzerinden haberleştiricem.Öncelikle bunun gsd. dosyasını bulup hardware den tanıtmam gerekiyor değilmi?Peki aynı olayı S7200 de nasıl yaparım gsd.dosyası falan yok sanırım.Birde Profibus üzerinden haberleştirdiğimi varsayalım.Aktuel değeri nasıl görücem PLC de.örnek veriyorum indikatör 10kg.gösteriyor,ben bu 10kg mı nerden nası görücem.Saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri