S7200 KESİK CALIŞTIRMA

s7200 de uygulamalar yeni başladım start ve kesik calıştırmayı yapamadım 2 cıkış kulanarak yapıyorum ama 3 giriş stop start kesik calıştırma tek cıkış olarak kuramadım kumanda devresinde röle kulanarak tek kontoktörle yapıyordum plc ye aktardıgım zaman calışmıyor yardımcı olursanız sevinirim amac cıkıştan tasaruf etmek cıkış yetmiyor:)

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Bu kolayda yetmez kardeş...
Sitede S7 200 uygulamaları diye aratırsan daha fazlasını bulursun...

s7200 de uygulamalar yeni başladım start ve kesik calıştırmayı yapamadım 2 cıkış kulanarak yapıyorum ama 3 giriş stop start kesik calıştırma tek cıkış olarak kuramadım kumanda devresinde röle kulanarak tek kontoktörle yapıyordum plc ye aktardıgım zaman calışmıyor yardımcı olursanız sevinirim amac cıkıştan tasaruf etmek cıkış yetmiyor:)

start ile kesik çalıştırmanın NC kontaklarını birbirilerin önüne koy. ayrıca kesikli çalışmada kullanacağın network'ün önüne de start NC kontağı koy.

böylece tek çıkışta sistem çalışır.

yapmış oduğunuz devreyi yüklerseniz nerede hata yaptığınızı ve nasıl yapmanız gerektiğini açıklayabiliriz

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,360
Kullanıcılar
450,225
Son üye
bayram ali serin

Yeni konular

Geri