S7 200'den kaynaklı uyarı hatası

baretta

Üye
[arkadaşlar dop b ile s7 200 kullanıyorum yaklaşık 15 gündür çalışıyor.
fakat ekrana resimde görüldüğü gibi bi yazı geliyor.
dop hım den araştırdım s7 200 den kaynaklandığını söylediler ACABA NE OLABİLİR PROGRAM ÇALIŞIYOR AMA İLERİDE SORUN YAŞARMIYIM (BU NE ANLŞAMA GELİYOR

Moderatör tarafında düzenlendi:
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
dop ekran da böyle yazı geliyor ama çözemedim gerçi sorun yok çalışıyor ama ilerde sorun olurmu acaba

Ekli dosyalar

• S4030186.jpg
    S4030186.jpg
    80.2 KB · Görüntüleme: 52
Hmi nin ayar kısmına girip orada haberleşme ayarları olmalı orada bulunan zaman faktörünü artırırsan olur gibime geliyor bi oradaki ayarları bi dene istersen...

hayır düzelmiyor yeni program attığımda 5 ila 6 saat sonra tekrar aynı uyarı geliyor gerçi sistem çalışıyor sıkıntı yok ama benim korkum ilerde sorun olurmu çünkü bütün sistemi ekrandan kumanda ediyoruz.

bu uyarı zaman zaman ekrana geliyor.

ayar kısmı diye bir recıster yok veya varsa hım nin hangi bölmesinde?

yanlış hatırlamıyorsam sys diye bi buton olmalı ona 4-5 sn. basınca dopla ilgili ayarlar çıkıyor işte haberleşme ayarları, ekran ayarları, parlaklıklık ayarları falan filan...

doğru oradan plc özellikleri com çıkışları bağlantı koblo seçimi ekran renk seçimi
gibi ayarlarvar biz zaten com 2 bölümünü kullanıyoruz (kısacası bunu delta forumda taşıdık

arkdaşlar plc den kaynaklanabilir dediler s7 200 224xp kullandık gerçekten plc den olabilirmi

bizim dop b ekranda b u uyarı hatası hala devam ediyor forumdan yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri