S7 200 sorular ve çözümler

Okumaya calstim ama belki gozden kacirmis olabilirim,her yil belli bir gun alarm veren ve alarm verdikren sonra her gecen sene icin mesela 5 gun onceden alarm veren biseyi mantiken nasil yapabiliriz

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kardeşim benimde bir yıllık ödevim var yapamıyorum yardımcı olur musun konu s7200 plcde SHRB komutunu içeren simulasyon. Şimdiden teşekkür ederim.

Sadece programini yazacagim odev olarak.hangi zaman rolesini kullanmaliyim yada mantiken ne yapsam olur plc de cok fazla bisey yapmadm ogretilenler disinda.oyzden aklma gelenleri plc de nasil yapabilirim herhangi bir fikrim yok.ilk asamada sadece yol gösterebilirseniz ben devamini getirmeye calisabilirim.

31 556 926 saniye dir bir yıl bunu sayacak bir sayıcı yada timer yok

kolay olarak matematik işlemi kullanabilirsin sm0.5 komutu p si ile her saniyede bir toplatırsın daha onceki yazılarda var programda

RTC ile daha kolay olmaz mi o sekilde bi algoritma daha mantikli gibi ama bilemiyorum olup olmayacagini

herkes anahtar teslim çözüm bekliyor . böyle yardım olmaz ki . suraya kadar geldim burada takıldım derseniz işler daha kolay yürür

Sadece programini yazacagim odev olarak.hangi zaman rolesini kullanmaliyim yada mantiken ne yapsam olur plc de cok fazla bisey yapmadm ogretilenler disinda.oyzden aklma gelenleri plc de nasil yapabilirim herhangi bir fikrim yok.ilk asamada sadece yol gösterebilirseniz ben devamini getirmeye calisabilirim.

clock menusu icindeki rtc komutlari ile plc icindeki zamani belirle her gecen yilda kalici bir datayi arttir
arttirdigin bu datayi durmasini istedigin zamandan cikar
anlik zamanla durmasini istedigin zamani karsilastir
karsilastirma durumunu cikislara yansit

clock menusu icindeki rtc komutlari ile plc icindeki zamani belirle her gecen yilda kalici bir datayi arttir
arttirdigin bu datayi durmasini istedigin zamandan cikar
anlik zamanla durmasini istedigin zamani karsilastir
karsilastirma durumunu cikislara yansit
En kısa zamanda deneyeceğim şuan hala tam olarak kestiremiyorum ama söyledikleriniz oldukça fikir verici tesekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri