S7 200 PLC input LED lerini pano disina tasimak

thefcs

Üye
Merhaba Arkadaslar,

PLC input LED lerini pano disina tasimak istiyorum bu cumle ne kadar dogru oldu bilmiyorum ama amacim hangi input un aktif oldugunu gormek bu islemi daha once yapmis olan yada nasil yapilabilecegi konusunda fikri olan arkadaslar yardimci olabilirler mi

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Kardeş İnput girişlerine paralel olarak Uygun dirençlerle ledler bağlarsan olur....

girişlerin bağlı ulduğu sensör vs. bulundukları yerleri çizip led ler i ona göre yerleştirirsen daha anlamlı olur panu için hazır led ler var (kapağa sabitlemek için)

Merhaba Arkadaslar,

PLC input LED lerini pano disina tasimak istiyorum bu cumle ne kadar dogru oldu bilmiyorum ama amacim hangi input un aktif oldugunu gormek bu islemi daha once yapmis olan yada nasil yapilabilecegi konusunda fikri olan arkadaslar yardimci olabilirler mi

her inputtan paralel olarak 1 led bağlarsın pano kapağına ledlerin uçlarına direnç bağlarsın .bide ledin diğer ucuna 0 çekersin bu şekilde işin görülmüş olur.

Panoda Tabi Giriş Remenans Gerilimine göre 24Vac yada 24Dc gibi olmadı 220VAC Led olarak Düşünürsek Denilenler Doğru !

com ları ortak bağlayı input girişinden gelen ucunada 150ohm direnç bağlarsın

bence en mantıklısı nerede görmek istiyorsan oraya bir operatör panel koymak ve s7-200 plc ile haberleştirmek.

Olmaz diyorsan inputları çok kontaklı röleye girersin,bi kontağını plc'ye girersin diğer kontakla lamba yaktırırsın hem saha ile plc inputları izole edilmiş de olur.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,405
Kullanıcılar
450,307
Son üye
polatozturk

Yeni konular

Geri