S7-200 PLC ile Basınç Değerine Göre Motor Devreye Alma

ebyndr

Üye
merhaba arkadaşlar.
s7-200 plc ile 3 adet motor basınc ve motorun frekans değerine göre devreye alınacaktır.ilk başta 1.motor çalışacak ve frekans değeri 50 hertz e ulaştığında eğer basınç değeri 8 barın altında ise 2 motor belli bir süre sonra devreye girecektir.2.motorda 50 hertz e ulaştığında ve basınç değeri 8 bar dan aşağıda ise 3.motor devreye girecektir.ve gerekli olan basınç değerine ulaştıkları konumda çalışmaya devam edeceklerdir.eğer basınç değeri düşürülmek istenirsede 3-2-1 diye motorlar devreden çıkarılacaktır.ben bir program yazdım ama dogru olup olmadıgından emın olamıyorum.eğer bu konuda bilgili olan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa çok sevinirim.
şimdiden herşey için teşekkürler.

Ekli dosyalar

• BASINÇ ÖLÇME.rar
    2.1 KB · Görüntüleme: 94
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Benim anlamadığım şu; motor çalışıp 50 hz. e ulaştığında demişiniz. Bu motor bir motor sürücüsü ile belirli bir zamandamı max devire ulaşıyor yoksa basınç sensörünün değeri düştükçe motor deviri yükseliyor ve tam devire geldiğinde eğer hala basınç düşük olarak kabul ediliyosa 2. ve yetmezse 3. motorlar devreye girsin.... şeklindemi yoksa biz start verdik basınç ölçülecek yetmezse 2. yetmezse 3. motor (motor sürücü olmadan kontaktör vs. ile) devreye girecek biçimindemi yorumlayacağız...
Kısaca şu örneği biraz daha detaylı olarak yazarmısınız?

Benim anlamadığım şu; motor çalışıp 50 hz. e ulaştığında demişiniz. Bu motor bir motor sürücüsü ile belirli bir zamandamı max devire ulaşıyor yoksa basınç sensörünün değeri düştükçe motor deviri yükseliyor ve tam devire geldiğinde eğer hala basınç düşük olarak kabul ediliyosa 2. ve yetmezse 3. motorlar devreye girsin.... şeklindemi yoksa biz start verdik basınç ölçülecek yetmezse 2. yetmezse 3. motor (motor sürücü olmadan kontaktör vs. ile) devreye girecek biçimindemi yorumlayacağız...
Kısaca şu örneği biraz daha detaylı olarak yazarmısınız?

Anladığım kadarı ile 3 pompa da Sürücü ile kontrol ediliyor ve PID kontrolu yapılmak isteniyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri