S7-200 encoder devresi

picantis

Üye
arkadaşlar merhaba. ben bir fabrikada bakımcıyım. eski bir makinemizi revizyon yapmak için uğraşıyorum. AC motorla sürülen sac levha ENDA ölçüm cihazından girilen değerde çıkış verip makasın kesmesini sağlıyor. tabiki sacı motorun miline bağlı 100 palslik bir encoder ölçüyor. makineyi LOGO ile yapmayı düşündüm fakat daha sonra neden S/-200 olmasın dedim. normal devreyi yaptım sayılır fakat ölçüm ve panel programlarında takıldım. panelden girilen değeri encoderin ölçtüğü değerle karşılaştırıp makasa sinyal vermek istiyorum. yardımcı olursanız sevinirim

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
panelden girdiğiniz değeri bir adrese atayın örnek vw0 gibi daha sonra enkoder değerini saydırdığınız sayıcının örnek c0 ikisini karşılaştırma komutlarıyla karşılaştırmasını yapabilirsiniz.

Muhtemelen TD 200 panel kullanmışsınızdır. Bu durumda TD200 wizard ile mesajları oluştururken program size panelden girdiğiniz değerin hangi adrese yazılacağını gösterecektir. O adres ile sayıcı anlık değerini karşılaştıracaksınız. İkisi eşit olduğunda tayin etmiş olduğunuz çıkışı aktif edeceksiniz. Tabi aynı anda sayıcıyı reset ederek yeni kesim için baştan saymaya başlatacaksınız...

TD200 yerine TP designer ile yaptım. ekran dizaynını sayfaları ve TAG ları oluşturdum ama encoder devresini kurup TP deki satır ile ilişkilendirmede zorluk çekiyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,119
Son üye
FurkanTurani1995

Yeni konular

Geri