s7-1200 PLC IP Atama Sorunu

sefaxxxxx

Üye
Arkadaslar merhaba

Kendime bir tane s71200 plc aldim.Ancak plc ile bir turlu iletisim kuramadim.Surekli girilen ip adresi hatali uyarisini aliyorum.Bilgisayarin ip adresi ile plc nin ip adresi aynimi olmasi gerekir. Ip adresini nasil ayarlamam gerektigi konusunda sizden yardimlarinizi bekliyorum.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
plc için oluşturduğun programı ve hardware'i yükledinmi? program oluştururken plc için otomatik olarak (192.168.0.1) adresi veriyor
eğer bunu yüklediysen PC ip adresini elle (Örneğin:192.168.0.10) ayarladıktan sonra bağlanabilirsin.

karayılan bey s71200 de daha acemiyim.online acses bölümünden cpu ya ıp adresi tanımladım ve bu adresi assign ip adress butonuna basarak plcye gönderdim basit bir program yazdım programı download yapmak istediğimde girilen ıp adredsi hatalı uyarısı aldım.Bir çok adres denedim ama hepsinde aynı uyarı hatasını aldım.Bu hadware ayarlarını nasıl yüklemem gerekir.Biraz açıklarmısınız?

Bilgisayarınızın mask değerini 255.255.255.0 yapmış mıydınız?

Evet yaptım.Nerde yanlış yapıyorum bilmiyorum bir türlü iletişim kuramadım.

plc nin ıp sini 150.137.145.27 bilgisayarınkini ise 150.137.145.28 olarak ayarlayıpbağlanmayı denesene birde

Bilgisayarınızda otomatik IP ata şeklinde işaretli değilse de sorun yaratabiliyor. Bilgisayarınızın IP'sini elle girmeden otomatik ata kısmını işaretleyip deneseniz.

Google veya Siemens Support dan S71200 Tool u indirin .sorununuzu çözecektir.
Hocam merhaba 1200 1214 dcdcdc plc aldım sanırım ıp adresi atanmamış söylemiş olduğunuz programı indirdim fakat siemensin sitesinde olan set pg/pc ayarları benim pcde yok programı çalıştıramadım nedir sorun sizce?

Denetim masasında ekteki resimde Com seetings ve PG/PC ayarlarını yapabileceginiz ekran varmıdır?

Ekli dosyalar

• 111.jpg
    111.jpg
    117.6 KB · Görüntüleme: 47

Forum istatistikleri

Konular
128,536
Kullanıcılar
450,536
Son üye
Emircanee41
Geri