s7-1200 Motion Kontrol

1.jpg2.jpg

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
olmuş da bir makina daha var.O biraz daha kapsamlı olduğu için farklı bir yola gitmek istiyorum.
bu makina rulo(boya-badana) yapıyor.duvara sürülen kısmında iki ayrı plastik var.Bunları çakarak birleştiriyor.

anladım.değişik bi makina şekilden bir şey anlamamıştım.yeterki yapılcak iş olsun bir şekilde yapılır.burada sorunlarımızı belirterek fikir almaya çalışıyor ve bildiklerimizlede başkalarına yardımcı oluyoz.el birliğiyle her şeyi yaparız.

sayın rotsis comand tablo oluşturuken use axis parameters from diye bir kutuda sample axis yazıyor orayı oluşturdunuz axis numarasını atayın problem düzelir birden fazla command tablosunu arka arkaya kullanmak için command tabloda done çıkışını kullanmak daha basit olucaktır kolay gelsin bi deneyin

sayın rotsis comand tablo oluşturuken use axis parameters from diye bir kutuda sample axis yazıyor orayı oluşturdunuz axis numarasını atayın problem düzelir birden fazla command tablosunu arka arkaya kullanmak için command tabloda done çıkışını kullanmak daha basit olucaktır kolay gelsin bi deneyin

Zaten done çıkışıuyla halletmeyi düşünüyorum.
en kısa zamanda deneyeceğim.Peki ben bu tabloda oluşturduğum atıyorum relative adımını sabit tutmak istemiyorum.Yani operator panele yansıtıp değişikliği burdan yapmak istiyorum.Yani:
1.adım ----relative 30mm distance
2.adım-----wait
3.adım-----relativre -30 distance
4.adım-----wait

mesela 1 ve 3.adımdaki distanceler sabit mi olacak.Olacaksa olmaz olsun:)
Bu mümkün mü?

abi niye yapamayasın ki.bence olur.sen sabit bir değer girmiyorsun.istediğin değerde gidemessen anlamı kalmaz bence.adım adım işlem yapacağın için olur.

teknoloji objecte oluşturulan her bir obje db dir deer deiştirilebilir örnek pıd dediki state gibi mesela 3 oto 4 manuel gibi move komutuna atamayı deneyin kolay gelsin

eyvallah.bitince proje bilgilendirme yaparım.

genç22 , ben bir commandtable ile 20 adım oluşturdum diyelim.Bu zibidi her oluşturduğum adımı ayrı ayrı databloğa yazıyor değil mi?
Bir de 3-4 tane commandtable kullanmam sistemi yorar mı?

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Geri