s7-1200 Motion Kontrol

32 adıma kadar diye hatırlıyorum comand tabloyu her adımı ayrı ayrı yazar tabi siemens bu kalite 3-4 command tablo yorarmı yazmışsınız ne kadar yorar konusunda yorum yapamicam ama s7 1200 bu teknoloji object konusunda çok geniş bi makina deil ben mesela 72 tane pıd compact denedim yemedi max 16 ymış bi deneyin cycle monitörden bakarsınız kolay gelsin

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
genç22: motion control için önerebileceğiniz plc ve sürücü markası var mı acaba?

piyasada okadar çok ürün varki size kalmış ama plc ile servo aynı marka olmalı yoksa problem yaşarsınız bide yapıcanız uygulamanın bütçesi önemli artı 1200 e ne oldu uygulamayı siemens ile yapıcaksınız diye yazamışsınız daha önce

genç22 siemensle olan uygulamayı yaptım hali hazırda makina çalışıyor.bir kaç gün önce bitirdim. sinamics v90 sürücü ile siemens servo kullandım.Açıkcası tatmin olmadım siemens servo+sürücü konusunda.
ikinci bir makina daha var prosesi farklı.PLC siemens olabilir ama diğer kısımda arayış içindeyim açıkcası.Profinet,profibus vb. destekleyen bir marka olabilir.Peki ben haberleşme üzerinden sistemi kontrol etmek istediğimde technology object kullanamam ama değil mi?

nesinden tatmin olmadın mesela bi yaz ona göre bende bişeyler yazayım bide yeni proses tam olarak ne yapacak net olarak bilmek isterim ki bak şöle söliyim sew kullandım fanuc kullandım çok metettiler lenze kullandım sen pto ile süreceksin diye tahmin ediyorum bide sistem açık çevrim neyse uygulamayı yaz yorumu ona göre yapalım

Şöyle söyliyim bu yeni serilerin tork performansı etiket değerini tam yakalayamıyor, altında kalıyor.En ufak zorlamada sürücü arıza veriyor.En son yüzde on tork arttırmak zorunda kaldım.Hız konusunda da belli bi noktaya kadar çıkabiliyorum ama biraz zorlarsam max.limiti yine hataya geçiyor.Ama belki de bu seriler böyledir.Zaten servo değil servocuk diye geçiyor isimleri nedense.Evet pto ile sürdüm,v-asistant ile de sürücü parametrelerini s7-1200 ile eşleştiriyorsun.Tek güzelliği bu galiba.

ben ve arkadaşlar bu konuyu çok zaman tartışmşızdır siemensin sürücüsü dandik lenze şöle leroy somer böle falan bir makina var adamlar cycle time dünya çapında düşürmek için en kaliteli malzemeleri bu makinada kullanmışlar makinada simodrive 611 var tam 36 kw inan 10 numara çalışıyor bende siemensten memnunum benim sana tavsiyem parametrelerle oynaman illede deerleri vermiyorsa çalıştığı ortama uygun deildir

ben ve arkadaşlar bu konuyu çok zaman tartışmşızdır siemensin sürücüsü dandik lenze şöle leroy somer böle falan bir makina var adamlar cycle time dünya çapında düşürmek için en kaliteli malzemeleri bu makinada kullanmışlar makinada simodrive 611 var tam 36 kw inan 10 numara çalışıyor bende siemensten memnunum benim sana tavsiyem parametrelerle oynaman illede deerleri vermiyorsa çalıştığı ortama uygun deildir

teşekkürler.özel mesaj attım bir bakar mısınız acep

özel mesajınızı gördüm bi okuyabilsem cevap yazıcam ama kusura bakmayın okuyunca size dönerim

Forum istatistikleri

Konular
128,350
Kullanıcılar
450,200
Son üye
yasaryasar2234

Yeni konular

Geri