s7 1200 modbus, profibus haberleşme

sen onların gsd dosyalarını ekle bide sen bu drıverlara ne yaptırmak istyorsun onuda yazarmısın bu drıverların yazılımı yada manueli varmı yoksa hardware da sadece adresleri görebilirsin sen gsd leri ekle ben bi bakayım

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
bu gsd'ler comau robotlarının servo kontrolü için. robotla plc'yi haberleştireceğim master kısmını s71200 oluşturacak. 8 bitlik bilgi göndermem gerekiyor robota

Ekli dosyalar

• GSDML_X20BC00E3_V1.18.zip
    201.1 KB · Görüntüleme: 30
sen gsd dosyalrını buraya bi ekle bide bu drıverlara ne yaptırmak istiyorsun onuda bi yazarmısın bide bu drıverların yazılımı veya manueli varmı yoksa hiç başlama

kardeş dosyaları aldım ben bi bakayım sana dönerim

kaptan bu bana gönderdiğin dosya bir ı/o modul dosyası bak çok ayrıntılı yazamicam ama hardware aç gsd yi kurduktan daha sonra other fıeld device de profinetin altında senin alet çıkacak onu al ekle daha sonra plc ile bala daha sonra aletin üstüne tıkla sade o aletin kurlumunu yani modül sırasını ayarla sonrası kolay bi dene yaparsın yanlış görmediysen acaapos diye bir modül var senin drıverlar bunlar

Dediğiniz şekilde cihazımı ekledim network kurdum telegram seçiminde IO adreslerini girdim. DPRD_DAT, DPWR_DAT, PUT, GET komutlarından hangisini kullanmam gerekiyor birde kullanırken göndereceğim datayı hangi type da göndermem gerekiyor. Mesela 10001111 bilgisini nasıl gönderebilirim .
Teşekkür ederim.

biraz uraş olcak gibi bu arada get put s7 ler arası kullanılan bloklar dierleri ise toplu veri yani 32 bitten yukarı almak için okey

• Beğen
Tepkiler:

Forum istatistikleri

Konular
128,518
Kullanıcılar
450,513
Son üye
burakterzi
Geri