S7-1200 ile Read RTC Fonksiyonunu Kullanma (Saati Okuma) Sorunu?

FeRRaRi TR

Üye
Merhaba,

S7200 de saati READ_RTC komutuyla okuyorduk.
Şimdi S7-1200 de bunun yerine SAnırım RD_Loc_T gibi komutlar var. Ancak benim istediğim olay şu;

PLC nin saatini okuyup, Sadece Saat kısmını karşılaştıracağım bir komut dizisi.

Bunu yapabilir misiniz? 1-2 örnk buldum ama tam istediğim değil.

Yapabilecek bir arkadaşın örneği buraya koymasını rica ederim.

Kolay gelsin

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Hiçbir şekilde sistem saatini okutamadım. Devamlı 1970 tarihini okuyor.

Bende Sistem saatini yazma fonksiyonunu kullandım. dışarıdan tüm verileri elle giriyorsunuz. Ve sistem o saatten itibaren çalışmaya başlıyor.

Sistem saatini otomatik olarak nasıl okurum bir bilginiz var mı? Yoksa hep elle mi girmek gerekiyor?

Şöyle bir sorunum var Read_Sys_time ile zamanı okuyorum. Bu bilgisayarın zamanından 3 saat eksik okuyor. Daha sonra local time ı okuyorum GMT+2 olarak seçtim Timeofday alanında. Ancak 1 saat eksik okuyor. Activate Daylight Saving i seçmeme rağmen değişmiyor. Nasıl senkronizasyonu sağlarım?

PLC nin saaatini değiştirmen gerekir..kullandığın komut doğru,muhtemelen logic ladder ın da doğrudur.plc nin saatini nasıl değiştirecem dersem.online&diagnostics e tıkla...daha sonra functions ve daha sonra set time of day ve plc nin saatini burdan ayarla..daha sonra ladder ı tekrar gözden geçirebilirsin

ben boyle bır calısma yaptım bu saayede zaman bombası yaptım ve okadarda zor degıl bıraz sabır :D

Forum istatistikleri

Konular
128,215
Kullanıcılar
449,996
Son üye
Serhan10

Yeni konular

Geri