s7 1200 bağlantı sorunu

elimde s7 1212c plc var, bağlanmak gibi bir sıkıntım yoktu, ancak plc nin ıp adresini değiştirmeye çalışırken ıp adresini sildim sanırım ve şu anda hiç bir şekilde bağlantı kuramıyorum, simensin sitesinde ip için s71200 tool'u kullanarakta bağlantı yapmayı denedim ancak olmuyor, mac adresini kullanarak tekrar ip atayabilir miyim yada herhangi başka bir yöntem bilen varsa çok acil yardımınıza ihityacım var

şimdiden teşekkürederim

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
ip toolls ile tekrar ip ata 192,168,0,1 mesela gir orada yazıyor zaten

cevap veren arkadaşlara teşekkürederim, sorunu çözdüm, aynı sorunu yaşayan diğer arkadaşlara yardımcı olsun diye burayada ekleyeyim

boş bir sd kartı plc nin kart yuvasına taktığınızda plc kendini resetliyormuş, maint lambası yanıp sönmeye başlıyor, plc nin enerjisini kesip tekrar enerji veriyorsun. ondan sonra s7 1200 tool(win 8 de çalışmıyor) ile bağlandığınızda plc nin maci görünüyor, seçip yeni ip atadığınızda sorun çözülüyor, daha önce modeme takılı plc yi otomatik buluyordu ancak şimdi bulmuyor, şimdide onla uğraşıyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,296
Kullanıcılar
450,128
Son üye
Kairos Hacker

Yeni konular

Geri