Sıvı Seviye Rölesi İçin Şemaya İhtiyacım Var

Verdiğim şema tam teşekküllü bir şema değildi sadece SSR 'sine aitti , o yüzden motor trifaze ise elbette gerek vardır, FKR bağlantı şeması yoksa yardımcı olabilirim ,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
tahminim kullanılan motor dalgıç tabir edilen türde bir motor...220 V beslemelidir...piyasada bir çok marka var SSR(sıvı seviye rölesi)...bunlardan birini kullanabilirsin...benim tavsiye edeceğim tek bir püf nokta olabilir...seviye proplarına çekeceğin kabloya dikkat et...3x kablo çekip araları soyup bağlantı yapma...en azından alttaki iki probu ayrı ayrı soy öyle bağla...sevgiler...

peki şamandıra ile çalıştırmak isteseydik dalgıç ve pompayı... dalgıç suyu kuyudan alıp depoya basıcak depo dolduktan sonra dalgıç kesicek su kullanım dorultusun da su pompası gerekirse suyubasıcak borulara bole bi devre şamandıra ile varsa cok [email protected] arkadaşlar eklerseniz sevinirim

faz koruma rolesi olsa iyi olur ayrıca yıldız üçgenle çalıştırmalısın

Yani arkadaşlar bu durumu şamandıra kullanarakta yapamazmıyım sadece fikir üretiyorum

ayrıca kuyunun içinde motoun susuz kalmsnı engelleycek sıv sevıye rolesıne baglı seviy propları olacak burda da bir püf nokta var metal kaplarda gövdeye baglanan ortadaki prob veya üst alt seviye dısındakı probu grekırse motorun toprak ucuna baglyıabılrsın.

sevgili arkadaşım elektrik-çi sen sen ol 3 fazlı sistemlerde her daim faz koruma rölesi kullanki motorunu koruyabilesin

cok basit bir mantıkla bağlantıyı anlatmak gerekirse faz koruma rölesinin L1 L2 L3 uçlarına 3 fazı ve n ucuna nötrü baglarsın ve f.koruma rölesinin üzerindeki açık kontagada kumanda beslemeni girer çıkarsan yeterli olur gibime geliyor

şimdiden kolay gelsin

Şefe katılıyorum 30 m den 1,5 hp motor su çıkaramaz en az 5,5 hp olmalı onu net öğren yoksa pano yanar.Faz koruma rolesi çok iyi olur .Her hangi bir faz kesilmesinde motor yanarsa 30 metreden motor çıkarmak çok zor.

slm şef ben sizden yardım istiyecem mümkünse benim bi arkadaşımın 100mt su kuyusu var panosuna baktım sadece kontaktör artı röle var ama benden sıvı seviye rölesi istiyor motor göcü 2 hp 1.5 kwdr 220 volt kuyuya sadece bir alt birde üst sensör bırakmak istiyorum sadece su bittiğinde motoru stopa çeksin bana yeterdr bana bu konuda kontaktör artı termik üzerinde bu sıvı seviye sensörü ve rölesini nasıl bağlantı yapacağımı şema olarak gönderirimisiniz
:)

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri