SİMOVERT FC İNVERTER SORUNU

karahusnu

Üye
Arkadaşlar simovert fc inverterimiz 130kw şimdiye kadar sorunsuz çalışıyodu ancak şimdi f:023 hatası verip duruyor.resetliyorum tekrar duruyor.bu hata inverter sıcaklık hatası nasıl düzeltebilrim.fikri olan varmı....

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
F23 " İnverter ısı değeri aşıldı. Herhangi bir sebepten dolayı inverter ısınıyor olabilir. Fanları kontrol edebilirsin. Havalandırmaları vs. Yada ısıyı ölçen elemanını...

vayaz kardeşim inverterin kendi fanı yok. Zaten kumanda odası gayet soğuk ısınması için bi problem yok ama ısı ölçeri bozuk olabilir onunda nerde olduğunu bulamadımm

daha önceden çalışıpta son zamanlarda mı böyle bir hata verdi, yoksa yeni aldığınız bir ürün mü_? sürücünün fanlarından kaynaklı bir sorun gibi görünüyor, siz kontrol etmişsinizdir ama, fanların yönü doğru mu_? birde cihazın havalandırma girişlerinde bir tıkanıklık olabilir mi_?

yıllardır sorunsuz çalışan inverterdi ilk defa böyle bişe yaptı.Fanı çalışıyor ayrıca pano odasında mükemmel diyebileceğim soğutma var.Yani sıcaklık sensöründen şüpheleniyorum ama onunda nerde olduğunu anlayamadım...

Ben anlamadım fanı yok diyorsun sonraki mesajda fanlar sorunsuz diyorsun, neyse eğer fanlarda da bir problem yok diyorsan o zaman sıcaklık algılaması ile ilgili bir problem var yada gercekten bir yerinde ısı olusuyor olabilir.
130kW lık bir cihaz için bence yerinde teknik destek almalısın, 130kW lık sürücü ise şakaya ve ihmale geldiği tahtirde daha büyük ve maliyetli sorunlar yasanabilir.

ısı sensörünün metal soğutucu kısmında monteli olması muhtemel.

Forum istatistikleri

Konular
128,369
Kullanıcılar
450,244
Son üye
halilsezen

Yeni konular

Geri