Sürücüyü ileri stop geri bağlamak !

exomanis

Üye
Arkadaşlar resimdeki makinanın daha önce çalışan bir sürücüsü vardı bozuldu yerine elimdeki başka bir sürücüyü bağladım potans çalışıyot ama ileri geri ve dur butonunu ne yaptıysam çalıştıramadım.Sürücü üzerinden dcm yazan yeri ileriyle kısa devre yaptığımda ileri geri ile kısa devre yaptığımda çalışıyor ama düğmeler aktif değil .Yardımcı olabilecek varsa sevinirim şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• TEKİNK.jpg
    TEKİNK.jpg
    170.2 KB · Görüntüleme: 59
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Sürücü üzerindeki dijital girişlerden yapabiliyorsan parametreler aktif olduğunu anlıyorum.Start ve stop buton larına bağlı rölelerden sürücü girişlerine sinyal gidiyormu?

İkinci olarak Npn bağlantı dcm girişi Pnp ise +24 v girişi senin sürücü üzerindeki Sink /Source kademesi dcm girişi üzerinden sürücüyü çalıştırıyorsan sürücün sink yani Npn kademisinde start ve stop butonlarının girişlerine dcm girişini bağlamalısın. İkincisi röleli mühürleme ile sürüyorsan oradaki bağlantılarını da kontrol et.

Sürücü üzerindeki dijital girişlerden yapabiliyorsan parametreler aktif olduğunu anlıyorum.Start ve stop buton larına bağlı rölelerden sürücü girişlerine sinyal gidiyormu?
ileri ve geriye bastığımda röle çalışıyor yani zaten daha önce çalışan bir sistemdi bu.Ne varki ileri ve geri rölesinden gelen çıkışları sürücüye bağladığımda olmuyor.

İkinci olarak Npn bağlantı dcm girişi Pnp ise +24 v girişi senin sürücü üzerindeki Sink /Source kademesi dcm girişi üzerinden sürücüyü çalıştırıyorsan sürücün sink yani Npn kademisinde start ve stop butonlarının girişlerine dcm girişini bağlamalısın. İkincisi röleli mühürleme ile sürüyorsan oradaki bağlantılarını da kontrol et.
Daha önceki mühürlü idi ama bunda mühürü nereye yapmam gerektiğini de bilmiyorum basit bir şema çizebilecek arkadaş yda yönlendireilecek bir çizim olursa galiba yapabilirim.

02.04 parametresinide 0 yap

Ekli dosyalar

• 1443632060545602290133.jpg
    1443632060545602290133.jpg
    4 MB · Görüntüleme: 39
kJ38DD.png

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye