rs 485 haberleşmesi h.k

iyi günler imdat bey

plc ile farklı bır marka proses kontrol cıhazı ıle rs 485 uzerınden haberlestırmek ıstıyorum
plc ıle proses cıhazı 485 uzerınden bagladıktan sonra plc nın haberlesme ayarları degıstı pc plc haberlesme kablosu ılede baglanamadım teknık departmanınız ayarları duzelttırdı fakat 485 uzerınden pc ıle hala haberlestıremıyorum

tip rs 232
com port siliconlab cp210 usb uart bride com3
data uzunlugu 7
parity even
stop bit 1
baud rate 9600
istasyon adresi 0

sorum şu size haberleşme ayarlarında bır sıknıtımı var dıger proses cıhazına baglar ken + - ters baglamıs olup 485 portunu bozmus olabılırmıyım

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba,

PC ile RS-485 üzerinden bağlanırken istasyon adresi asla "0" olmamalı.
Muhtemelen bu nedenle bağlanamıyor olabilirsiniz.

WPLSoft ile "Haberleşme > PLC Hafızası Formatla > PLC hafıza resetle (Fabrika ayarlarına)" seçeneği ile DVP-PLC'yi resetleyin.
Enerjisini kesip tekrar verin ve bağlanmayı deneyiniz.

İyi çalışmalar.

cok saolun ımdat bey dedıklerını oncedende yapmıstım sız dedıkten sonrada denedım olmadı bır sonuc alamadım başka bir pc ıle baglanmayı denedım o sekıldede olmadı ıfd 6500 ıle donusturuyorum elımde ıfd 8500 donusturucude var onunla denesem bır farklılık olurmu 485 haberlesmede daha oncede sıkıntı yasamıstım benden kaynaklı bır hata ıdı nerede eksık yapıyorum

Merhaba,

IFD6500 USB'den RS-485'e çeviricidir.
IFD8500 RS-232'den RS-485'e çeviricidir.

Sonuçta hepsi RS-485'e çevirdiğinden çalışmanız için bir fark olmaz.

İyi çalışmalar.

cok saolun ımdat bey yardımlarınız ıcın cok saolun ıfd 8500 bağladıktan sonra sonra sorun cozuldu artık her ıkı donusturucu ıle bağlana bılıyorum dta ve dtb nın haberleşme programı ıle farklı bır marka proses kontrol cıhazını haberlestıre bılırmıyım

- - - Updated - - -

ilginiz ve bilginiz için cok teşekkürler

Merhaba,

Farklı bir marka cihazın aygıt adresleri farklı olabileceğinden bağlanamazsınız.
DTCOM programı ile başka marka modbus haberleşen cihaza ancak TESTER menüsünden
adresini bildiğiniz modbus aygıt adreslerine manuel sorgular gönderip/alabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

sanırım beni asacak bu konu cok saolun ılgınız ıcın haberleşme sıhız bazınıda kullanarak denedim amotör bır kullanıcı ıcın agır bır konu sanırım ılerkı zamanlarda denemem gerekecek sıtenızde denedıgım puragramıda yazdım ama tester menusu hadı wpl softu ınglızce yapıp bulsam bıle manuel sorgulama nedır hıc bır fıkrım yok ılgınıze cok teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri