Rgkr L1 -570 L2 100 L3 100 gosteriyo cekili kont yok neden l1 -570de anlamadım

L1-570 L2veL3 normal cekili kont yok yapisikta degil neden acaba-570

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
L1-570 L2veL3 normal cekili kont yok yapisikta degil neden acaba-570

Sorunuzdan hiç birşey anlaşılmıyor !!!
1) L1 fazında gördüğünüz -570 değeri nedir cosfi olsaydı 0,57 görmeliydiniz !
2) L2 ve L3 normal çekili kont yok demekle ne kastettiniz? L2 ve L3 faz cosfi değerleri iyi çekili kontaktör mü yok?
3) neden acaba -570 demekle ne istediniz? L1 fazı kapasitif mi gösteriyor cosfi -0,57 mi?

Şifre çözücü bir dekoder edasıyla okuduğum sorunuzdan anlamlı birşeyler çıkarma uğraşındayım;

1-Devrede yük olarak ne var?
2-Rölenizin marka modeli nedir?

Hocam cekili kont yok derken role normal halinde hickondansator devrede degil ama l1 -570 L2 1.00 L 3 1. 00 neden L1de 1.00 degil anormal bir durummu var sistem 3akim trafolu eger l1fazindan cekilen bir guc varsa role monofaze bir kondsator devreye almasi gerekmezmi

Sorularıma cevap vermediniz ?

1-Devrede yük olarak ne var? Yük değeri ne?
2-Rölenizin marka modeli nedir?
3-Kondansatör kademe güç değerleri ne?

Detay verin...

L1 fazının önündeki işaret eksi olduğuna göre L1 fazı kapasitif özelikte çalışıyor demektir.Yük olarak UPS,led ampüller veya tasarruflu ampüller devrede olabilir.
Eğer bunlarda değilse 1.kademeye sağlamlığından emin olduğun sistemdeki en büyük 3 fazlı kondansatörü bağlayıp tekrar auto-setup yapmanda fayda var.

Tesiste Kapasitif ( elektronik balanslı florsanlar gibi ) yük olduğu için kondansatör çekilmemiştir bu normal bir durum, -570 gösteren fazda kapasitif yük fazla olduğundan , o faza şönt reaktör bağlaman gerekir

Eyvallah arkadaslar

Probleminize çözüm bulmak için konu açıyor, çözüm arıyorsunuz. Bazı üyeler size değer verip yorum yapıyor, soru soruyor hiç birine cevap vermeden eyvallah deyip gidiyorsunuz !

Size ne diyeceğimi bilemiyorum! yorum yapmak istemiyorum çünkü kırıcı olacak !

Kusura bakma hocam hatalıyım dalgınlığıma verin

Estağfirullah hepimiz hata yapıyoruz da özür yerine sizden bir cevap beklerdim. Mevzu ne oldu? son durum nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri