Rf kumanda istediğim gibi çekim yapmıyor.

centrum00

Üye
Herkese selamlar, sistemimde bu rf kumandayı kullanıyorum. Bazen aynı mesefaden çektiği halde bazen de hiç çekmiyor. Mesafe uzaklığı maksimum 3 metre genelde 2 metre içerisinde çekmediği dahi oluyor. Alıcının üstünde vidayla azaltıp arttırmalı bir yer var acaba orası alıcı mesafesini mi ayarlıyor. Yanlış bir düşünce içerisinde de olabilirim, bilgimin çok olmadığını bilmenizi isterim. Hatta mümkünse daha iyi çekim yapan kumanda varsa beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Kumanda üzerinden motoru durdurmak, hızını arttırıp azaltmak ve motorun yönünü değiştirmeyi kullanıyorum. Teşekkürler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Herkese selamlar, sistemimde bu rf kumandayı kullanıyorum. Bazen aynı mesefaden çektiği halde bazen de hiç çekmiyor. Mesafe uzaklığı maksimum 3 metre genelde 2 metre içerisinde çekmediği dahi oluyor. Alıcının üstünde vidayla azaltıp arttırmalı bir yer var acaba orası alıcı mesafesini mi ayarlıyor. Yanlış bir düşünce içerisinde de olabilirim, bilgimin çok olmadığını bilmenizi isterim. Hatta mümkünse daha iyi çekim yapan kumanda varsa beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum. Kumanda üzerinden motoru durdurmak, hızını arttırıp azaltmak ve motorun yönünü değiştirmeyi kullanıyorum. Teşekkürler

kaliteli bir avize kumandası kullanın

Alıcı devresinin kristalli olanından alın.Elinizdeki kristalli olanından degil,yani frekansını tam oturtmak oldukca zor.Ayar yaptıgınız yer ayarlı kondansator,frekansı ayarlamakta kullanılıyor.

maliyet problem olmaz ise yerli üretim elfatek veya yabancı teleradio tarzı uzaktan kumanda kullanabilirsiniz 2 markayı da kullanıyorum elfatek vinçde teleradio da teleskobik yükleme bandlarında kullanıyoruz tabiki pilli küçük kalem pil ile calışıyor azalınca değişimi kolay

Kumandanın pilinin gerilimini (volt) ölçünüz.
Cevabınız için teşekkür ederim. Açıkcası bu kumandadan daha kaliteli bir kumanda lazım bana.
kaliteli bir avize kumandası kullanın
Cevabınız için teşekkür ederim. Kumandam da olan komutları bu avize kumandasına aktarabilir miyim. Çekim kalitesi artar mı. Bir de ortalama fiyat nedir.
Alıcı devresinin kristalli olanından alın.Elinizdeki kristalli olanından degil,yani frekansını tam oturtmak oldukca zor.Ayar yaptıgınız yer ayarlı kondansator,frekansı ayarlamakta kullanılıyor.
Cevabınız için teşekkür ederim. Anladığım kadarıyla o vida gibi olan yerle oynamasam benim için daha iyi olacak. 4 farklı komutu kullanabileceğim kaliteli bir kumanda linki verirseniz çok mutlu olurum.
maliyet problem olmaz ise yerli üretim elfatek veya yabancı teleradio tarzı uzaktan kumanda kullanabilirsiniz 2 markayı da kullanıyorum elfatek vinçde teleradio da teleskobik yükleme bandlarında kullanıyoruz tabiki pilli küçük kalem pil ile calışıyor azalınca değişimi kolay
Cevabınız için teşekkür ederim. Ben bunu bir seferlik değil seri üretim bir üründe kullanmak zorundayım. Bu sebeple maliyet biraz önemli. 4 farklı komutu istediğim kumanda tahmini fiyat olarak ne tutar. Fiyat aralığı bile demeniz yeterli benim için.

30 senedir tanıdıgım yerli ve kaliteli üretim yapan KONTAL ELEKTRONİK ile iletişime geçin.Çok degişik kumandalar üretiyorlar.Hatta son ürettikleri ürünlerde kumanda dataları rollin kode ve şifrelenmiş olarak gönderiliyor.Kopyalanması vs mümkün degil.

Alici üzerindeki bobin ile uğraşmayın. O ayar frekans ayari. Ayarını bozdunuz bir daha ayarlaması çok zor olabilir.

İkinci konu alici üzerinde nasıl bir anten kullandiniz? Resim ekler misiniz? Gorelim.

Alici üzerindeki bobin ile uğraşmayın. O ayar frekans ayari. Ayarını bozdunuz bir daha ayarlaması çok zor olabilir.

İkinci konu alici üzerinde nasıl bir anten kullandiniz? Resim ekler misiniz? Gorelim.
Anten kullanmadım çünkü bilmiyorum. :) yuvarlak olarak işaretlediğim alıcı. Eğer alıcı üzerinde nereye anten takmam gerektiğini bilirsem yaptırabilirim. Ya da bu alıcıya anten takılıyor mu onu sormam daha mantıklı olabilir. Ve bu konuda bana yardımcı olmaya çalıştığınız için, fikirlerinizi paylaştığınız için de çok teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• IMG_0875.png
    IMG_0875.png
    1.6 MB · Görüntüleme: 14
  • 1EB46953-081D-4A64-B68E-B6CA4DC7468E.jpeg
    1EB46953-081D-4A64-B68E-B6CA4DC7468E.jpeg
    260.7 KB · Görüntüleme: 15
Alıcının tam üstten kartın resmini güzel ve okunaklı olarak çekilmiş bir resmini eklermisiniz?

Entegrenin sol üst köşesinde anten baglantisi var. Oraya anten baglamadiysaniz mesafenin kısa kalmasının nedeni yüksek ihtimal antensiz çalışmanız.

Resmi ekleyin yorum yapalım.

Örnek alici resmi ekliyorum muhtemelen sizin kartta bunun aynısı köşede ANT yazan pine 50 cm bir kablo lehimleyip kutu dışına çıkarın.

Kutu metal ise buda çekim mesafesini çok fazla kısaltır.
images (3).jpeg
images (1).jpeg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri